2 liga piłki ręcznej. Nieudana pogoń Orła Przeworsk, Stal II Mielec przegrała w karnych [ZDJĘCIA]

Orzeł Przeworsk uległ u siebie SMS-owi Kielce 27:30
Orzeł Przeworsk uległ u siebie SMS-owi Kielce 27:30 Grzegorz Kostka
Orzeł Przeworsk przegrał u siebie z SMS-em Kielce w meczu 2 ligi piłkarzy ręcznych. Przeworszczanie zawali;o początek i mimo pogoni nie dali rady odrobić strat. Rezerwy Stali Mielec przegrały dopiero po rzutach karnych.

SPR Orzeł Przeworsk - SMS Kielce 27:30 (12:16)

Orzeł: Proć, Gromny, Owoc – Czapka, Kacper Sołek, Krzysztof Sołek, Krzych 1, Gancarz 1, Litwińczuk 3, Kośla, Kornafel 5, Rybak 4, Świerk 9,.Kotowicz 1, Wańkowicz 3. Trener Sebastian Pelc.

Kary: 4 i 12 min. Widzów 200.

Sędziowali: Lubecki i Szestakow (Rzeszów).

Losy meczu praktycznie rozstrzygnęły się w pierwszych dziesięciu minutach spotkania. Gospodarze o wspomnianym początku rywalizacji powinni jak najszybciej zapomnieć. W tym okresie zanotowali osiem strat piłki w ataku i stracili osiem bramek. Pierwsze trafienie miejscowi zanotowali dopiero w 11 minucie po rzucie Grzegorza Rybaka. Podopieczni Sebastiana Pelca mimo tak fatalnego początku nie poddali się i jeszcze przed przerwą zniwelowali połowę strat.

Po przerwie Orzeł próbował odrabiać straty i w 51 minucie przegrywali tylko 23:24. Niestety dwie następne bramki zdobyli przyjezdni i mimo ambitnej pogoni w ostatecznym rozrachunku Orłowi brakło już czasu aby powalczyć korzystny rezultat. Na marginesie trzeba wspomnieć o nie najlepszym sędziowani dwójki z Rzeszowa, która w drugiej połowie kilka razy mocno wzburzyła zawodników swoimi decyzjami.

Stal II Mielec - MOSM Bytom 33:33 (11:15) k. 6:7

Stal II: Polak, Witkowski – Dzierga, Rusin 15, Osmoła 2, Wilk, Nadzieja 3, Chudzik 1, Batko, Jacek 2, Paleń, Ziomek 3, Mrozik, Kozioł 7. Trener Tomasz Sondej.

Kary: 2 i 6 min. Widzów 50.

Mielecka młodzież bliska była drugiego zwycięstwa w rozgrywkach, jednak rzuty karne lepiej wykonywali goście i to oni zdobyli dwa punkty. Pierwsza połowa należała do przyjezdnych, którzy na przerwę zeszli z czterema bramkami przewagi. Po przerwie miejscowi stopniowo odrabiali straty i po pięciu bramkach z rzędu w 45 minucie prowadzili 22:20. Kilka chwil później był już remis po 22 i do końcowej syreny żadnej ze stron nie udało się odskoczyć.

Do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebne były rzuty karne. Rzucano osiem serii i właśnie w tej ostatniej serii ze strony gospodarzy bramki nie rzucił Karol Chudzik a z kolei Artur Namysło nie pomylił się i dał zwycięstwo gościom. Na szczególne wyróżnienie w drużynie gospodarzy zasłużył Dawid Rusin autor piętnastu bramek.