2 liga. Rezerwowi dali czadu. Siarka Tarnobrzeg przegrała na wyjeździe z Ruchem Chorzów 0:2

mtr
Siarka Tarnobrzeg jest w ogromnym kryzysie
Siarka Tarnobrzeg jest w ogromnym kryzysie Marcin Radzimowski
Ruch Chorzów zrewanżował się Siarce za porażkę w pierwszej kolejce bieżącego sezonu. „Niebiescy” ograli tarnobrzeżan 2:0, a trafienia zanotowali zawodnicy, którzy mecz rozpoczęli na ławce.

Piłkarzy obu zespołów na boisko wyprowadziła dziecięca eskorta wyposażona w biało-czerwone chorągiewki.

W pierwszej połowie podopieczni Włodzimierza Gąsiora mieli dwie niezłe okazje do objęcia prowadzenia. Najpierw strzał Krzysztofa Ropskiego z ostrego kąta wybronił Kamil Lech. Bramkarz Ruchu interweniował jeszcze po uderzeniu Grzegorza Płatka.

Ruch też miał swoje szanse, ale gospodarze nie popisywali się wysoką skutecznością. Czujny w bramce był ponadto Krystian Krupa.

Sobotnie starcie odmieniły wyśmienite zmiany przeprowadzane przez Marka Wleciałowskiego. W 70. minucie Michał Walski podał do Piotra Giela, a wprowadzony chwilę wcześniej 28-latek uderzył pewnie tuż przy słupku. Arbiter doliczył do podstawowego czasu gry trzy minuty. „Siarkowcy” wykonywali rzut rożny, zagrożenie oddalił Giel i gospodarze ruszyli z zabójczą kontrą. Strzał Walskiego wybronił jeszcze Krupa, ale przy dobitce Kowalskiego, który wszedł na boisko w 86. minucie, był już bezradny.

Dla Siarki Tarnobrzeg to siódma porażka z rzędu. Swoje ostatnie zwycięstwo podopieczni Włodzimierza Gąsiora odnieśli... 25 sierpnia.

POMECZOWA OPINIA:

Włodzimierz Gąsior, trener Siarki: To było ciekawe, emocjonujące spotkanie. Wygrała drużyna, która strzelała bramki. My od siedmiu kolejek zdobyliśmy tylko jednego gola. Jesteśmy w wyjątkowo trudnej sytuacji. Gratuluję trenerowi Wleciałowskiemu wyczucia trenerskiego.

Ruch Chorzów - Siarka Tarnobrzeg 2:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Giel 70, 2:0 Kowalski 90+3.

Ruch: Lech – Duriska, Obst, Kulejewski, Miahkow, Urbańczyk, Walski, Bogusz (86 Balicki), Mandrysz (58 Wdowik), Podgórski ż (86 Kowalski), Kędziora (66 Giel). Trener Marek Wleciałowski.

Siarka: Krupa 6 – Głaz 4, Bierzało 4, Duda 4, Woźniak ż 4, Nadolski 4, Płatek 5 (85 Kubowicz), Galara ż 4 (77 Maik), Sitek 4, Świderski 4 (59 Gębalski 4), Ropski 4. Trener Włodzimierz Gąsior.

Sędziował Białek (Drezdenko). Widzów 3920.

Puchar Polski: Konrad Domoń, Apklan Resovia po porażce 1:3 z Lechią Gdańsk