2 liga siatkarek. Marba Sędziszów latała wyżej od Sokoła z Katowic i jest nadal niepokonana

Tomasz Paryś
Sędziszowianki w dziewięciu spotkaniach straciły tylko jednego seta.
Sędziszowianki w dziewięciu spotkaniach straciły tylko jednego seta. Patrycja Masłowska-Kipa Fotografia
Marba Sędziszów zdominowała pierwszą połowę sezonu 2 ligi siatkarek. Wygrała wszystkie dziewięć spotkań.

W otwierającej partii gospodynie pokazały swoja moc, wygrywając z katowiczankami do 15, chociaż początek seta był dość wyrównany (10:10). Od stanu 12:14 pięć punktów z rzędu zdobyły miejscowe (19:12), potem dwa Sokół i pod koniec kolejna seria sędziszowianek dała im zwycięstwo. W drugiej odsłonie bardzo szybko gospodynie odskoczyły od rywalek (9:4). Do końca tego rozdania "Marbianki" trzymały przeciwniczki na dystansie 3-5 punktów i również drugą partię zakończyły na swoją korzyść.

Scenariusz trzeciego seta był podobny do niedawno rozstrzygniętego. Na jego początku podopieczne Macieja Lesia miały pięć punktów w zapasie (10:5), ale tym razem przewaga bardzo szybko stopniała (10:9). Od wyniku 13:12 przydarzyła się seria sześciu wygranych akcji z kolei i było pewne, że Marba dopisze komplet punktów do swojego konta. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została atakująca Sabina Podlasek-Pazdan.

Marba Sędziszów Małopolski - Sokół 43 AZS AWF Katowice 3:0

Sety: 25:15, 25:20, 25:20.

Marba: Pelczarska, Podlasek-Pazdan, Puchalska, Pikusa, Lewandowska, Żabińska - Etgens (libero) oraz Bochenek, Koziańska. Trener Maciej Leś.

POZOSTAŁE WYNIKI: Maraton Krzeszowice - AZS Uniwersytet Bielsko-Bialski 2:3 (25:21, 16:25, 25:20, 26:28, 9:15), KSZO SMS Ostrowiec Św. - Kęczanin Kęty 3:2 (25:22, 15:25, 25:20, 18:25, 25:13), SMS PZPS II Szczyrk - Poprad Stary Sącz 3:2 (22:25, 23:25, 25:20, 25:17, 15:11), Solna Wieliczka - TKS Tomasovia 3:2 (22:25, 25:19, 25:16, 19:25, 15:12).