2 liga siatkarek. Marba Sędziszów Małopolski kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa

Tomasz Paryś
Siatkarki z Sędziszowa Małopolskiego nie mają sobie równych w tym sezonie.
Siatkarki z Sędziszowa Małopolskiego nie mają sobie równych w tym sezonie. Krzysztof Kapica
Marba Sędziszów Małopolski wygrała piąte ligowe spotkanie z rzędu. Tym razem w meczu na szczycie tabeli pokonała Kęczanina Kęty. Nasze dziewczyny dopiero teraz straciły pierwszego seta w sezonie.

Marbianki rozpędzają się z każdą kolejką. Spotkanie z Kęczaninem, które pierwotnie miało odbyć się w drugiej kolejce, zostało przełożone na minioną niedzielę. Sędziszowianki napotkały twardy opór rywalek, dotychczasowych wiceliderek z Kęt w pierwszych dwóch partiach, po których na tablicy świetlnej widniał remis 1:1 w setach. Po intensywnym początku powietrze jakby zeszło z przyjezdnych, natomiast Marba zagrała koncertowo rozbijając rywalki do 15 i 13 w kolejnych odsłonach tego pojedynku. MVP spotkania została rozgrywająca Maja Pelczarska.

- Niedzielny mecz jak do tej pory stworzył nam najwięcej problemów, zwłaszcza w pierwszej połowie spotkania. Drużyna z Kęt zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, szczególnie pod kątem przyjęcia, które znacznie nam utrudniało grę. Po pierwszych dwóch setach udało nam się odzyskać kontrolę nad meczem dzięki skutecznym atakom i efektywnym blokom. Bardzo cieszymy się, że nadal pozostajemy w roli lidera i już nie możemy się doczekać kolejnych spotkań - podsumowała środkowa Marby, Julia Koziańska.

Marba Sędziszów Małopolski - UMKS Kęczanin Kęty 3:1

Sety: 25:23, 25:27, 25:15, 25:13

Marba: Pelczarska, Podlasek-Pazdan, Koziańska, Żabińska, Bazan, Głaz - Etgens (libero) oraz Pikusa, Bochenek, Puchalska, Broda. Trener Maciej Leś.

POZOSTAŁE WYNIKI: Poprad Stary Sącz - AZS Uniwersytet Bielsko-Bialski 1:3 (25:21, 20:25, 23:25, 22:25), Kęczanin Kęty - AZS AWF Katowice 3:1 (25:23, 25:15, 18:25, 35:33), Maraton Krzeszowice - TKS Tomasovia 0:3 (15:25, 15:25, 18:25), KSZO SMS Ostrowiec Św. - Solna Wieliczka 2:3 (23:25, 25:16, 25:19, 22:25, 11:15), Marba Sędziszów Młp. - SMS PZPS II Szczyrk 3:0 (25:19, 25:17, 25:12) rozegrany awansem 20 października.