2 liga siatkarek. Marba Sędziszów Małopolski w trzech setach pokonała KSZO Ostrowiec Św.

Tomasz Paryś
Marba Sędziszów Małopolski nie dała żadnych szans rywalkom z Ostrowca Świętokrzyskiego. Patrycja Masłowska-Kipa
Marba Sędziszów Małopolski odniosła czwarte zwycięstwo i z kompletem punktów przewodzi ligowej stawce.

Marbianki przystępowały do spotkania z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski jako faworytki i wywiązały się z tej roli bardzo dobrze. Kolejny raz udało się zakończyć mecz bez straty seta, co na pewno robi wrażenie na drugoligowych parkietach.

Lepiej w ten pojedynek weszły siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego, prowadząc na początku 4:1 oraz 7:4. Szybko jednak ta przewaga została zniwelowana i niedługo potem zrobiło się 7:7. Przy stanie 12:12 sędziszowianki zdobyły cztery punkty z rzędu. Rywalki próbowały gonić wynik, ale Marba konsekwentnie trzymała przeciwniczki na dystansie dwóch, trzech "oczek". Grając w taki sposób do końca, pierwszy set zakończył się zwycięstwem gospodyń.

Druga odsłona rozpoczęła się od prowadzenia Marby 3:0, ale kolejne cztery akcje wygrały ostrowczanki. Od stanu 6:6 nasze siatkarki kroczyły pewnym krokiem w stronę zwycięstwa (10:6, 18:10). Zbudowana ośmiopunktowa przewaga utrzymała się już do końca tej części gry.

W trzeciej odsłonie podopieczne trenera Macieja Lesia jeszcze bardziej zdominowały spotkanie, szybko odskakując od swoich rywalek (7:2). Kolejne akcje powiększyły przewagę Marbianek (15:6), które rozbiły ostatecznie KSZO do 13.

- Cały tydzień ciężko pracowałyśmy, przygotowując się na spotkanie z Ostrowcem. Po analizie przeciwnika skupiłyśmy się właśnie na ustalonych elementach i od razu było widać progres. Cieszymy się, że udało się zwyciężyć i wciąż pozostajemy liderem. Trzeba dodać, że Ostrowiec grał dobrze. Wspaniale się gra we własnej hali przed taką publicznością i w takiej atmosferze - powiedziała MVP spotkania, przyjmująca Aleksandra Bazan.

Marba Sędziszów Małopolski - KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski 3:0

Sety: 25:22, 25:17, 25:13

Marba: Pelczarska, Podlasek-Pazdan, Lewandowska, Żabińska, Puchalska, Głaz - Etgens (libero) oraz Pikusa, Bochenek, Bazan, Broda. Trener Maciej Leś.

POZOSTAŁE WYNIKI: SMS PZPS II Szczyrk - AZS Uniwersytet Bielsko-Bialski 2:3 (25:14, 25:23, 20:25, 17:25, 12:15), Solna Wieliczka - Maraton Krzeszowice 3:1 (25:15, 25:16, 18:25, 25:22), TKS Tomasovia - Kęczanin Kęty 3:2 (21:25, 25:20, 17:25, 25:14, 15:13), AZS AWF Katowice - Poprad Stary Sącz 0:3 (20:25, 23:25, 19:25).