2 liga siatkarek. Pierwsza strata Szóstki Mielec

mił
Paweł Łacheta
Szóstka Mielec straciła punkt w Lublinie. Z trzech oczek cieszył się natomiast San-Pajda Jarosław. Wygrała także Marba Sędziszów Młp.

AZS UMCS Lublin - Szóstka Mielec 2:3

Sety: 20:25, 25:22, 22:25, 25:22, 11:15.

Szóstka: Szymańska, N. Murdza, Cur, Mikołajewska, Mich, Kusik, W. Murdza (libero) oraz Gorzkiewicz, Raszek, Babś, Daniluk, Pykosz, Krycka. Trener Roman Murdza.

Miejscowe wysoko zawiesiły Szóstce poprzeczkę i mecz mógł się podobać. - Rywalki grały bardzo ambitnie, zwietrzyły szansę na jakąś zdobycz i ostatecznie „urwały” nam punkt - powiedział Roman Murdza, trener Szóstki.

Jedynka Siewierz - AZS UR APPGO Rzeszów 3:0

Sety: 25:23, 25:16, 25:22.

AZS UR APPGO: Mikulska, Nobis, Flaga, Bogacka, Włodarczyk, Pustułka, Chmura (libero) oraz Niedziałek, Strączek. Trener Maciej Leś.

- Po meczu rozmawiałem z drugim trenerem Jedynki, który powiedział, że jego zespół zagrał mecz życia - kręcił głową Maciej Leś, trener rzeszowianek. - My natomiast wciąż nie pokazujemy tego, co na treningach - dodał.

Tomasovia Tomaszów Lub. - San-Pajda Jarosław 0:3

Sety: 15:25, 23:25, 16:25.

San-Pajda: Macek, Wisz, Chmielarczyk, Dudek, Saj, Stepko, Brzezińska (libero) oraz Chmielewska, Rzenno, Litawa. Trener Piotr Pajda.

Jarosławianki nie miały problemów z ograniem Tomasovii na jej parkiecie, gdzie każdemu gra się ciężko. - Jedynie w II secie prowadziliśmy na mniejszym dystansie, ale i tak wszystko było pod kontrolą. W każdym elemencie zagraliśmy na dobrym poziomie - cieszył się Piotr Pajda, opiekun przyjezdnych.

Marba Sędziszów Młp. - MKS II Dąbrowa Górnicza 3:2

Sety: 25:14, 26:24, 29:31, 23:25, 15:9.

Marba: Mokrzycka, Krzysztofik, Stefanik, Słomba, Najmrocka, Pikusa, Flis (libero) oraz Korzeń (libero), Piech, Berek. Trener Magdalena Mokrzycka.

Marba mogła wygrać za 3 punkty, ale trzeciego seta przegrała na przewagi. Kolejna partia również należała do gości i o wszystkim decydował tie-break. W nim to gospodynie pokazały klasę.

POZOSTAŁE WYNIKI: Sandecja Nowy Sącz - Płomień Sosnowiec 3:1 (15:25, 25:18, 25:21, 25:23). Pauzowała Pogoń Proszowice.