2 liga siatkarzy. Avia Solar Sędziszów lepsza od Kęczanina Kęty, MOSiR Jasło znowu na tarczy

Tomasz Paryś
Siatkarze MOSiR-u Jasło bardzo się starali, ale zwycięstwo odnieśli tyszanie.
Siatkarze MOSiR-u Jasło bardzo się starali, ale zwycięstwo odnieśli tyszanie. Marek Dybaś
Trzy zwycięstwa podkarpackich zespołów w 17. kolejce 2 ligi siatkarzy. Avia Solar Sędziszów, Karpaty Krosno i Błękitni Ropczyce zgodnie ograli swoich rywali. Trzynastej porażki w sezonie doznał natomiast MOSiR Jasło i widmo spadku coraz szerzej zagląda w oczy jaślan.

Wicelider rozgrywek wykorzystał potknięcie Hutnika Kraków i zbliżył się do niego na dystans pięciu punktów, mając dwa mecze rozegrane mniej. W sobotnim spotkaniu z UMKS-em Kęczanin Kęty po bardzo dobrym występie rozbili w trzech setach rywali i dopisali na swoje konto kolejne ważne trzy „oczka” w kontekście walki o miejsca premiowane udziałem w turnieju finałowym o awans do 1 ligi.

Avia Solar Sędziszów Małopolski - UMKS Kęczanin Kęty 3:0
Sety: 25:20, 25:21, 25:17

Avia: Warzocha, Krztoń, Soboń, Szymanik, Perłowski, Lasocki - Szytuła (libero) oraz Szczęch. Trener Tomasz Józefacki.

Jaślanie od kilku kolejek mają problem z przekuciem dobrej gry na zdobycz punktową. Tak też było tym razem w pojedynku z Tyskim Klubem Sportowym. Świetny mecz w ataku zagrał Mateusz Witek, któremu nie ustępował również Kacper Kałucki. Niestety MOSiR urwał wyżej notowanym rywalom tylko jednego seta, chociaż w dwóch innych partiach był bardzo bliski rozstrzygnięcia ich na swoją korzyść.

MKS MOSiR Jasło - Tyski Klub Siatkarski 1:3

Sety: 23:25, 24:26, 25:19, 22:25

MOSiR: Pichla, Kałucki, Czaja, Poręba, Wrona, Witek - Kulikowski (libero) oraz Soboń, Olechowski. Trener Bartosz Kilar.

POZOSTAŁE WYNIKI: Karpaty Krosno - Alukoncept Bobrowniki 3:0 (25:22, 25:17, 28:26), Volley Rybnik - Sparta Kraków 3:2 (25:23, 23:25, 25:22, 19:25, 15:10), Błękitni Ropczyce - AT Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:20, 25:21, 25:22), Hutnik Kraków - MKS Andrychów 0:3 (24:26, 21:25, 19:25).