2 liga siatkarzy. Avia Solar wygrała w Krośnie, Błękitni Ropczyce przegrali z beniaminkiem

Tomasz Paryś
Łukasz Perłowski i jego koledzy z Avii Solar Sędziszów Małopolski wygrali w Krośnie. Ireneusz Sieniawski
Avia Solar Sędziszów Młp. jako jedyna drużyna z Podkarpacia odniosła zwycięstwo w drugiej kolejce spotkań.

Niezbyt udanie Karpaty Krosno rozpoczęły siatkarskie rozgrywki przed własną publicznością. Najbardziej wyrównany był pierwszy set, ale ostatecznie na końcu cieszyli się sędziszowianie. Kolejne dwie partie zostały zdominowane najpierw przez drużynę gości, a następnie przez gospodarzy. Ostatnia odsłona meczu to już zdecydowana przewaga Avii Solar, która wygrała do 13.

Karpaty PANS Krosno - AVIA Solar Sędziszów Małopolski 1:3

Sety: 23:25, 17:25, 25:17, 13:25

Pięć setów było potrzebnych, aby wyłonić zwycięzcę w spotkaniu Sparty Kraków z MOSiR-em Jasło. Każda partia rozstrzygała się w końcówce, ale w tej najważniejszej, piątej, jaślanie nie mieli zbyt wielu argumentów na zatrzymanie rywala.

Sparta Kraków - MKS Gamrat MOSiR Jasło 3:2

Sety: 25:23, 21:25, 25:20, 23:25, 15:9

Historyczne spotkanie w hali w Rogoźniku zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy. Beniaminek rozgrywek pokonał w trzech setach Błękitnych Ropczyce, dla których to drugi mecz bez zdobyczy punktowej.

UKS VT Alukoncept Bobrowniki - KS Błekitni Ropczyce 3:0

Sety: 25:21, 25:22, 25:20

POZOSTAŁE WYNIKI: Volley Rybnik - Hutnik Kraków 1:3 (29:27, 33:35, 16:25, 21:25), AT Jastrzębski Węgiel - Tyski Klub Siatkarski 2:3 (25:17, 26:28, 25:20, 22:25, 13:15), MKS Andrychów - Kęczanin Kęty 3:1 (19:25, 25:16, 25:23, 25:17).