2 liga siatkarzy. MOSiR Jasło pokonał faworyta, Błękitni Ropczyce odnieśli drugie zwycięstwo

Tomasz Paryś
MOSiR Jasło we własnej hali postawił się Kęczaninowi Kęty.
MOSiR Jasło we własnej hali postawił się Kęczaninowi Kęty. Marek Dybaś
MOSiR Jasło sprawił miłą niespodziankę ogrywając wyżej notowanego Kęczanina Kęty. Avia Solar Sędziszów w dalszym ciągu zachowuje pozycję lidera. Drugie zwycięstwo w sezonie Błękitnych Ropczyce.

MOSiR Jasło rozpoczął starcie z Kęczaninem od bardzo dobrej gry w pierwszym secie, którego gładko wygrał. W drugim górą również byli jaślanie, ale goście postawili wyżej poprzeczkę niż w inaugurującej partii. W pewnym momencie ze stanu 20:15 zrobiło się 21:19, ale kolejne akcje należały do gospodarzy. Najwięcej emocji przyniosła trzecia, ostatnia odsłona. MOSiR prowadząc 17:13 i pewnie zmierzając po zwycięstwo zafundował swoim kibicom thriller w końcówce, a partia musiała rozstrzygać się na przewagi.

Gamrat MOSiR Jasło - Kęczanin Kęty 3:0

Sety: 25:17, 25:21, 31:29

MOSiR: Soboń, Uchman, Kałucki, Solecki, Czaja, Poręba - Kulikowski (libero), Szytuła (libero) oraz Pichla, Pezda, Olechowski, Witek. Trener Bartosz Kilar.

Bez większych problemów swoje spotkanie wygrali Błękitni Ropczyce. To druga wygrana w tym sezonie. Podopieczni trenera Michała Betlei rozbili Spartę Kraków w trzech partiach. W pierwszej odsłonie mimo początkowego prowadzenia czterema punktami, krakowianie zdołali wyrównać w połowie seta (12:12), ale kolejna seria punktów gospodarzy dała im komfort w końcówce. W drugiej i trzeciej partii to już pełna dominacja Błękitnych, a ich rywale ugrali jedynie 27 punktów.

Błękitni Ropczyce - Sparta Kraków 3:0

Sety: 25:21, 25:11, 25:16

Błękitni: Białorudzki, Zubik, Armata, Paszek, Szabat, Kłoda - Bodziak (libero). Trener Michał Betleja.

POZOSTAŁE WYNIKI: Tyski Klub Siatkarski - Alukoncept Bobrowniki 3:0 (25:20, 25:19, 25:22), Avia Solar Sędziszów Młp. - MKS Andrychów 3:1 (26:28, 25:19, 25:17, 25:19), Hutnik Kraków - AT Jastrzębski Węgiel 3:2 (20:25, 22:25, 26:24, 25:15, 16:14), Volley Rybnik - Karpaty Krosno 3:1 (20:25, 27:25, 25:19, 25:23).