2 liga. SPR Orzeł Przeworsk pokonał Politechnike Kielce, Stal II Mielec wygrała z Jedynką Myślenice [ZDJĘCIA]

Orzeł Przeworsk (czerwone koszulki) bez problemowo pokonał Politechnikę Rzeszowską. Grzegorz Kostka
Obie nasze drugoligowe drużyny odniosły zwycięstwa. Stal musiała trochę się po męczyć, Orzeł gładko wygrał z Politechniką.

SPR Orzeł Przeworsk – Politechnika Świętokrzyska Kielce 41:25 (22:13)

Orzeł: Kędzior, Maj, Szczepaniec – Kubik 3, Czapka 11, Thomas1, Styczeń 1, Bakowski 2, Mroszczyk 4, Kornafel 3, Świerk 10, Karabanowski 1 cz [41-faul], Kubisztal 1, Wlazło 2, Leja 2. Trener Sebastian Pelc

Kary: 4 i 2 min. Widzów: 150.

Porażka w Krakowie w zeszłej kolejce na tyle zdenerwowała przeworskiego Orła, że praktycznie już do przerwy rozstrzygnął losy spotkania z Politechniką. W drugiej połowie dorzucał tylko kolejne bramki, a kibice zastanawiali się czy padnie 40 bramek dla gospodarzy.

Stal II Mielec – Jedynka Myślenice 24:20 (12:13)

Stal II: Kołacz, Tara - Draguła 3, Wilk, Czajkowski, Chojecki, Rybicki, Kilian 1, Sobczyk 5, Polechoński, Ziomek 4, Król cz [19-faul], Osmola 8, Wanatowicz 2, Dzierga 1. Trener Tomasz Sondej

Kary: 6 i 14 min. Widzów: 50.

Pierwsza połowa była wyrównana. W środkowej jej części minimalnie odskoczyli goście. Bardzo dobry początek drugiej połowy sprawił. Że to miejscowi wyszli na dwu bramkowe prowadzenie 16:14 w 34 min. Losy meczu rozstrzygnęły się w końcówce spotkania. W ostatnich 10 minutach goście nie rzucili żadnej bramki, zaś Stal trafiła trzy razy i zgarnęła 3 punkty.