2 liga. Stal Rzeszów po golu Wojciecha Reimana wygrała na wyjeździe z Błękitnymi Stargard 1:0 [RELACJA]

MTR
Polska Press
Stal Rzeszów wygrała niezwykle ważne spotkanie w Stargardzie, po golu Wojciecha Reimana z 89. minuty meczu. Dla podopiecznych Krzysztofa Łętochy i Marcina Wołowca to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Tabela drugiej ligi jest na tyle spłaszczona, że w pewnym sensie prawie wszystkie drużyny walczą jednocześnie o ligowy byt i... baraże o awans na zaplecze PKO Ekstraklasy.

W pierwszym kwadransie meczu raczej niewiele działo się na boisku. Stal próbowała podejść pod bramkę Błękitnych, a zagrożenie, lecz niewielkie stwarzali: Piotr Głowacki (strzał niecelny) i Damian Michalik (główka prosto w bramkarza).

W kolejnych fragmentach pierwszej połowy to również rzeszowianie przeważali na placu gry. W 29. minucie bliski zdobycia bramki na 1:0 był Patryk Plewka, jednak w ostatniej chwili piłkarza Stali zablokował Jakub Szrek.

Kilka minut później to Błękitni mogli objąć prowadzenie; Michał Cywiński przedryblował dwóch zawodników Stali i przemierzył na dalszy słupek, jednak piłka ominęła bramkę strzeżoną przez Wiktora Kaczorowskiego.

Wybijała godzina gry, gdy z dystansu przymierzył Szrek, na posterunku był jednak Wiktor Kaczorowski. Bramkarz biało-niebieskich był mocnym punktem rzeszowian w Stargardzie. Stal również miała swoje okazje - strzał Artura Pląskowskiego wybronił jednak golkiper gospodarzy.

"Stalowcy" w końcówce zamknęli Błękitnych w polu karnym. Damian Michalik zagrał futbolówkę z prawego skrzydła na piąty metr, a tam znalazł się Wojciech Reiman, który głową skierował piłkę do bramki. Po chwili najskuteczniejszy piłkarz Stali utonął w objęciach kolegów.

Dla Stali to trzecie zwycięstwo z rzędu, z kolei Błękitni notują fatalną serię na własnym obiekcie - za ekipą Adama Topolskiego czwarta porażka z rzędu na swoim boisku.

Błękitni Stargard - Stal Rzeszów 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Reiman 89.

Błękitni: Rzepecki – Szrek, Sadowski ż, Ostrowski, Theus (90 Bednarski), Krawczun (90 Kompanicki), Bochnak (46 Sanocki), Łysiak, Cywiński (65 Gawron), Fadecki, Paczuk. Trener Adam Topolski.

Stal Rzeszów: Kaczorowski 8 - Trznadel 7 ż, Kostkowski 7, Góra 7, Głowacki ż 7, Michalik 8, Szeliga 6 (90 Jarecki), Kotwica 6, Plewka 6 (90+3 Szczepanek), Pląskowski 6 (81 Pieczara), Goncerz 5 (64 Reiman 8). Trenerzy Krzysztof Łętocha i Marcin Wołowiec.