2 liga. Stal Stalowa Wola po bardzo emocjonującej końcówce pokonała Znicz Pruszków

Piłkarze Stali, dzięki dobrej drugiej połowie, zgarnęli 3 punkty
Piłkarze Stali, dzięki dobrej drugiej połowie, zgarnęli 3 punkty Michał Czajka
Znicz Pruszków lepiej zaczął mecz ze Stalą Stalowa Wola, ale na koniec to piłkarze z Podkarpacia cieszy się z 3 punktów.

Mecz rozpoczął się dosyć spokojnie - za wielu sytuacji nie stwarzał sobie żaden zespół, ale dało się jednak zauważyć, że Stal chętniej rusza w kierunku bramki przeciwnika. Goście dobrze się bronili, ale nie oddawali strzałów na bramkę Kalinowskiego. Jednak w 29. minucie po, wydawało się niegroźnej wrzutce w pole karne, główkował Dariusz Zjawiński i to Znicz objął prowadzenie. Od tego momentu gra zdecydowanie przestała układać "Stalówce". Znicz natomiast mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale pod koniec pierwszej części gry po strzale Tarnowskiego piłka uderzyła w słupek.

Na samym początku drugiej połowy kapitalną okazję mieli znowu goście, ale obrońcy ze Stalowej Woli wybili piłkę z linii bramkowej. Potem już pozbierali się gospodarze i konstruowali coraz lepsze akcje. Wreszcie w 75. minucie dobrze z rzutu rożnego piłkę zagrał Robert Dadok, do główki doszedł Michał Mistrzyk i zrobiło się 1:1. To wyraźnie dodało animuszu atakom piłkarzy trenera Szymona Szydełki. Zaledwie 7 minut później znowu z rożnego zagrywał Dadok, tym razem do piłki dopadł Fidziukiewicz i mocnym strzałem po porzeczkę wyprowadził Stal na prowadzenie.

Wydawało się, że "Stalówka" dopięła swego i zgarnie komplet punktów. W doliczonym czasie gry zrobiło się jednak bardzo nerwowo, bo w zamieszaniu podbramkowym sędzia dopatrzył się faulu jednego z graczy gospodarzy i Znicz miał jeszcze rzut karny. Świetnie jednak zachował się Kalinowski, który obronił strzał Machalskiego. Jakby tego było mało w ostatniej akcji meczu goście trafili jeszcze w poprzeczkę (po rzucie rożnym).

Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Zjawiński 29; 1:1 Mistrzyk 75; 2:1 Fidziukiewicz 82.

Stal: Kalinowski 8 – Waszkiewicz 7, Kiercz 7, Jarosz 7, Mistrzyk 8, Mroziński ż 7 – Jopek 7, Stelmach 7 (70 Pietras ż 7), Ciepiela 7 (70 Wójcik 7), Dadok ż 8 – Płonka 7 (57 Fidziukiewicz ż 8). Trener Szymon Szydełko.

Znicz: Misztal – Bochenek, Pyrka (80 Jóźwiak ż), Zjawiński, Machalski, Moskwik ż, Drobnak, Baran, Rackiewicz, Tarnowski, Nojszewski. Trener Piotr Mosór.

Sędziował Aluszuk 5 (Toruń). Widzów ok. 50.