2 liga. Stal Stalowa Wola w ostatnim meczu sezonu wygrała na wyjeździe z Gryfem Wejherowo 3:1. Wszystkie gole padły po przerwie

mtrZaktualizowano
Piłkarze Stali Stalowa Wola udanie zakończyli 2-ligowe zmagania
Piłkarze Stali Stalowa Wola udanie zakończyli 2-ligowe zmagania Waldemar Mazgaj
Stal Stalowa Wola na ostatni w sezonie mecz ligowy pojechała do oddalonego o ponad 600 km Wejherowa. Podróż okazała się szczęśliwa, bo podkarpacki 2-ligowiec wywiózł z Pomorza trzy punkty.

Trenerzy „Stalówki” po raz kolejny dali szansę gry kilku młodzieżowcom, a absolutny debiut w pierwszym zespole zanotował Kacper Marut. 16-latek już w 19. minucie mógł otworzyć wynik spotkania, gdy znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Marut uderzył lewą nogą, jednak dobrze w bramce Gryfa spisał się Dawid Leleń. Młody piłkarz Stali był bardzo aktywny w pierwszej części spotkania – w 38. minucie jego uderzenie z dystansu na raty wybronił Leleń, a chwilę później wywalczył rzut rożny.

Tuż przed przerwą Stal mogła objąć prowadzenie, ale po interwencji bramkarza, piłka odbiła się jeszcze od słupka i nie wpadła do bramki.

Wszystko co najważniejsze, rozegrało się w ostatnich 20 minutach spotkania. Robert Dadok precyzyjnie uderzył prawą nogą i umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później pomocnik Stali popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego – bramkarz Gryfa znów był bez szans!

Kontaktową bramkę w 89. minucie zdobył aktywny Maciej Koziara, ale ostatni cios w tym meczu należał do przyjezdnych. Bramkarza Gryfa w sytuacji sam na sam pokonał Michał Kitliński.

Gryf Wejherowo - Stal Stalowa Wola 1:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Dadok 70, 0:2 Dadok 79, 1:2 Koziara 89, 1:3 Kitliński 90+3.

Gryf: Leleń – Brzuzy, Ewertowski, Wicki, Chwastek, Kołc ż (81 Sikorski), Czychowski ż (74 Ryk), Koziara, Machol (55 Pietroń), Kątny ż, Rogalski. Trener Zbigniew Szymkowicz.

Stal: Kalinowski 6 – Waszkiewicz ż 5, Stasiak 5, Śpiewak 5, Sobotka 5, Jopek 6, Stelmach 6, Dadok 8, Mistrzyk ż 5 (62 Kitliński 6), Trąbka 7, Marut ż 7 (77 Łętocha). Trener Czesław Palik.