2 liga. Stal Stalowa Wola zremisowała na wyjeździe z Elaną Toruń 1:1. Dla "Stalówki" był to siódmy mecz wyjazdowy z rzędu

mtrZaktualizowano
Andrzej Szkocki / Polska Press
Stal zremisowała na wyjeździe z Elaną 1:1. Sobotni mecz w Toruniu był dla "Stalówki" siódmym z rzędu meczem wyjazdowym.

Elana objęła prowadzenie już w 3. minucie, gdy Dominik Sokół płaskim strzałem pokonał Krystiana Kalinowskiego. Chwilę później Sokół mógł podwyższyć prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz „Stalówki”.

W pierwszej połowie dwukrotnie uderzeń z dystansu próbował Robert Dadok, jednak żadna z tych prób nie okazała się skuteczna.

Stal wyrównała w 61. minucie, gdy Michał Fidziukiewicz wykorzystał błąd obrońcy Elany i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki rywali. Piłka jeszcze raz wylądowała w bramce Elany w 72. minucie, ale wówczas arbiter dopatrzył się spalonego.

- Mieliśmy do siebie spore pretensje za takie wejście w mecz. Byliśmy myślami jakby gdzie indziej, jakby zaskoczeni, że gospodarze grają do przodu. O mało włos, a mecz byłby zamknięty już w 15 minut - mówił po meczu Szymon Szydełko. - Szanujemy zdobyty punkt - dodawał coach Stali.

Trener Elany zwracał natomiast uwagę na brak pewności w jego zespole.

- Chyba nie wierzymy w siebie i w swoje możliwości. Koncentrację widzę, ale pewności siebie nie. Liczba niewykorzystanych sytuacji była duża - mówił Bogusław Pietrzak.

W następnej kolejce „Stalówka” wreszcie zagra w roli gospodarza, jednak wciąż nie w Stalowej Woli. Mecz z Widzewem Łódź odbędzie się na Izo Arenie w Boguchwale, gdzie Stal rozgrywa swoje domowe spotkania od 2018 roku.

Elana Toruń - Stal Stalowa Wola 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Sokół 3, 1:1 Fidziukiewicz 61.

Elana: Knut – Górka, Świeciński, Onsorge, Andrzejewski, Kościelniak (69 Boniecki), Kryszak, Kisiel (69 Urbański), Stryjewski, Kołodziej ż (54 Zagórski), Sokół. Trener Bogusław Pietrzak.

Stal: Kalinowski 7 – Waszkiewicz 6, Jarosz 5 ż, Kiercz 5, Sobotka 5 (62 Wójcik 6), Witasik 6, Ciepiela (23 Jopek 6), Płonka 5, Mroziński 5 ż, Dadok 7 (90 Śpiewak), Fidziukiewicz 7 (62 Zjawiński 6). Trener Szymon Szydełko.