250 zawodników rywalizowało w II turnieju o „Tarczę Legionów” [RELACJA, ZDJĘCIA]

mtr
Każdy uczestnik sobotniej imprezy otrzymał specjalny okolicznościowy medal
Każdy uczestnik sobotniej imprezy otrzymał specjalny okolicznościowy medal organizator
W Sokołowie Małopolskim odbyła się II edycja turnieju piłkarskiego o „Tarczę Legionów”. Turniej został zorganizowany w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Gospodarzem imprezy byli: MKS TG Sokół Sokołów Małopolski, przy współpracy z Urzędem Gminy i Miasta Sokołów Małopolski, Radny Powiatu Rzeszowskiego Stanisław Kula i Towarzystwo Miłośników Ziemi Sokołowskiej.

Rozgrywki, w których udział wzięło około 250 zawodników, toczyły się w dwóch halach sportowych w Sokołowie Małopolskim.

- Wszystkie spotkania dostarczały wiele emocji. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie o każdą piłkę – mówi Tomasz Dec, organizator imprezy.

W I turnieju rocznika 2007 zwyciężyła Stal Rzeszów, pokonując w finale drużynę z Krasnego. Z kolei w II turnieju grupy 2007 najlepszy okazał się zespół Głogovii Głogów Małopolski, który w finale pokonał Football Academy Rzeszów.

W roczniku 2006 triumfował TG Sokół Sokołów Młp. „A”, który zwyciężył po rzutach karnych ze Stalą Rzeszów. Trzecie miejsce zajął GAP Boguchwała, natomiast na czwartej pozycji uplasował się TG Sokół Sokołów Młp. „B”.

W grupie 2009 najlepszą drużyną okazała się Stal Rzeszów, przed SMS Resovią Rzeszów. Na najniższym stopniu podium uplasował się TG Sokół Sokołów Młp. „A”. Kolejne miejsca zajęli: PGE FA Jeżowe, Ikar Głogów Młp. Oraz TG Sokół Sokołów „B”.

- Każdy uczestnik sobotniej imprezy otrzymał specjalny okolicznościowy medal – replikę sokołowskiej tarczy. Ponadto rozdawano dyplomy oraz nagrody rzeczowe

– tłumaczy Dec.

Nazwa turnieju nawiązuje do tarczy legionowej. W okresie międzywojennym Sokołowska Tarcza Legionów zdobiła reprezentacyjną salę sokołowskiego magistratu. Szczęśliwie przetrwała w ukryciu okres okupacji hitlerowskiej oraz czas PRL-u. Odnaleziona została w latach 80-tych ubiegłego wieku w pawilonie miejscowego klubu sportowego. Obecnie znajduje się w zbiorach Społecznego Muzeum Ziemi Sokołowskiej.

- Dopisała frekwencja, a także humory. Niestety na kolejny taki turniej musimy zaczekać do następnego roku. Przyszłoroczna edycja będzie również wyjątkowa. Będzie nawiązywać do 125 rocznicy powstania gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Sokołowie oraz do 450 rocznicy nadania Praw Miejskich da Sokołowa – zapowiadają organizatorzy.

Pamiątki złożone ku czci Vichaia Srivaddhanaprabhy uprzątnięte sprzed stadionu Leicester City. Stanie tam pomnik tragicznie zmarłego właściciela klubu