3 liga grupa IV. Karpaty Krosno rozbiły Unię Tarnów na wyjeździe

Sec
Karpaty dopisały do swojego dorobku trzy punkty
Karpaty dopisały do swojego dorobku trzy punkty Tomasz Sowa
Znakomity wynik Karpat, gra w jak najlepszym wydaniu, kontrola przebiegu wydarzeń na murawie przez cały mecz, dominacja w końcówce.

Tak najkrócej można zrelacjonować postawę krośnian w Tarnowie, w szczególe zaś dodać należy odporność na jakiekolwiek zjawiska, wydarzenia, czasami całkowicie niezależne od piłkarskich, obiektywnych sytuacji.

Z ofensywnego rytmu bowiem krośnian nie wybiła ani burza z gradem, przez którą pojedynek po kwadransie przerwano na około pół godziny, ani wyrównanie Unii, cały czas walczącej o utrzymanie w trzecioligowym towarzystwie.

Ostatnie 15. minut to prawdziwy koncert w wykonaniu Karpat. Doskonałą postawę przyjezdnych dokumentują trzy gole, pieczętujące pewne i zasłużone zwycięstwo. Wszystko działo się po awansie Karpat do finału wojewódzkiego Pucharu Polski i szkoda tylko, że gra zatrybiła zbyt późno.

Unia Tarnów – Karpaty Krosno 1:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Radulj 38-karny, 1:1 Mida 59, 1:2 Sula 78, 1:3 Maschenko 80, 1:4 Maschenko 87.

Unia: Frankowski – Adamski, Nowakowski, Hyla, Soprych – Tkachuk, Piotrowski, Wardzała, Mida – Gut, Bator. Trener Radosław Jacek.

Karpaty: Perchel – Oberman, Hudzik (75 Akhmedov), Stasz – Duda, Prytykovskyi, Radulj, Paczkowski (35 Maschenko), Demianenko (75 Sula) – Geci, Djoulou (70 Wajs). Trener Waldemar Szafran.