3 liga. JKS Jarosław zasłużył na wygraną i pewnie pokonał Unię Tarnów

Artur Bżdżoła
Krzysztof Kapica
Jarosławianie podbudowani zwycięstwem w Krośnie od pierwszych minut zaatakowali Unię. Byli zespołem przeważającym i zasłużenie sięgnęli po komplet punktów.

W 10. minucie powinno być 1:0. Geronimo Viscovich z bocznego sektora podał do Krzysztofa Zawiślaka, który przymierzył pod słupek. Pech chciał, że trafił akurat w przebiegającego Bartłomieja Purchę, bo futbolówka zatrzepotałaby w siatce. Minutę później Bartłomiej Raba w trudnej sytuacji oddał strzał na bramkę, jednak zbyt słaby. W kolejnej sytuacji Zawiślak znalazł się sam przed bramkarzem Unii, ale uderzył wprost w niego. Unia za bardzo nie miała pomysłu na sforsowanie bloku obronnego JKS-u. W 28. minucie ładnym podaniem popisał się Viscovich. Z połowy wystartował Zawiślak, którego próbowało dogonić dwóch obrońców gości. Napastnik gospodarzy ograł Bartłomieja Panka i ze spokojem trafił do bramki. Pod koniec pierwszej części Raba zdecydował się na strzał i golkiper z trudem wybił na róg.

Po zmianie stron Unia zaczęła być częściej przy piłce, próbowała doprowadzić do remisu. Najbliżej celu była w 58. minucie kiedy to po rzucie rożnym piłkę otrzymał Damian Lubera. Napastnik gości uderzył po ziemi i świetną interwencją nogami popisał się Filip Adamczyk. Bardzo dobrą zmianę dał Rafał Surmiak, inicjator kilku dobrych okazji. Wyłożył futbolówkę Zawiślakowi, lecz strzał głową bramkarz gości wybił na rzut rożny a przy drugiej próbie piłka poszybowała nad bramką. Losy meczu rozstrzygnął Patryk Andreasik, który wykorzystał dogranie Surmiaka.

JKS Jarosław - Unia Tarnów 2:0 (1:0)

Bramki:** 1:0 Zawiślak 28, 2:0 Andreasik 90+3.

JKS: Adamczyk 7 – Konefał 6, Ochał 6, Rogala 6 – Broda 6, Viscovich ż 6 (87 Szymczak), Sobolewski 6 – Zawiślak 7 (90+1 Andreasik), Raba ż 6 (72 Surmiak), Purcha 5 (66 Pałys-Rydzik). Trener Szymon Szydełko.

Unia: Banek – Zawrzykaj, Łazarz (85 Bachara), Ł. Bartkowski, Węgrzyn, Nytko (61 Tyrka) – Tyl (63 Niemiec), Popiela (87 Ostrowski ż), Biały – Sojda, Lubera ż (79 Orlik ż). Trener Daniel Bartkowski.