3 liga kobiet. Pewne wygrane Izolatora Boguchwała i rezerw Resovii. DAP Dębica dostał lanie w Sobolowie

3 liga kobiet rozpoczęła swoje rozgrywki. Dobry początek zanotowały Izolator Boguchwała i Resovia II. Wysokiej porażki doznał DAP Dębica.

Football Success Academy Kraków - Resovia II 1:6 (0:4)

Bramki: Jaworska 81 - Mikrut 13, 14 i 79, Kwoka 24 i 27, Szlęzak 57.

Drugi zespół Resovii jest w tym sezonie beniaminkiem 3 ligi i zaczął z wysokiego "C". Zanim krakowianki zdążyły się obejrzeć Wiktoria Mikrut wpakowała już im dwa gole, a po niespełna pół godzinie było już 4:0 dla rzeszowianek, bo kolejne dwie bramki zdobyła Julia Kwoka. Po tak zabójczej pierwszej połowie piłkarki z Krakowa nie były już w stanie się odgryźć i ostatecznie Resovia II wygrała 6:1.

Izolator Boguchwała - Starówka Nowy Sącz 3:0 (0:0)

Bramki: Witalec 52, Ciekielska 54, Zygmunt 78.

Izolatki pokazały, że dobra runda wiosenna wcale nie była przypadkiem i w pierwszej rundzie nowego sezonu również sięgnęły po komplet punktów. Po pierwszej połowie wprawdzie było 0:0, ale zaraz na początku drugich 45 minut przypomniały o sobie Sylwia Witalec i Agnieszka Ciekielska, które w zeszłym sezonie bardzo często trafiały do siatki.

Naprzód Sobolów - DAP Dębica 9:0 (2:0)

Bramki: Janiczek 4, 46,47,61 i 80, Majka 50, Stalmach 13, Nazimek 84, Szałas 86.

Po pierwszej połowie wcale nie było tak źle, bo DAP przegrywał 0:2 i można jeszcze było mieć nadzieję, że uda się powalczyć o lepszy wynik. Potem jednak Naprzód się rozstrzelał, a katem dębiczanek okazała się Izabela Janiczek, która zdobyła aż pięć bramek.