3 liga koszykarzy. Równy krok Stali Stalowa Wola i Stolaro.pl Resovii

Miłosz Bieniaszewski
Archiwum
Stal Stalowa Wola pewnie pokonała drugi zespół Wisły Kraków. Po ważne zwycięstwo sięgnęła Stolaro.pl Resovia, która ograła wysoko notowaną Jurę Basket Zabierzów.

Stolaro.pl Resovia - Jura Basket Zabierzów 65:51

Kwarty: 15:14, 13:11, 17:11, 20:15.

Stolaro.pl Resovia: Kindlik 20, Sowa 5, Dobrzański 1, Serafin 0, Volkov 0, Piotrowski 0, Argasiński 13, Misiąg 2, Krupa 2, Pluta 0, Lipiński 14, Gumiński 8. Trener Łukasz Lewkowicz.

To miał być dobry test dla „pasiaków”, którzy ostatnich rywali ogrywali bardzo pewnie. Tym razem podopieczni Łukasza Lewkowicza mieli wysoko zawieszoną poprzeczkę, a na długą przerwę schodzili z zapasem zaledwie trzech punktów.

W III kwarcie rzeszowianie spisywali się zdecydowanie lepiej i ze względnym spokojem mogli przystępować do decydującej odsłony. W niej nie pokpili sprawy i sięgnęli po kolejne zwycięstwo.

Takie mecze bez wątpienia są potrzebne, bo tylko dzięki nim można się dobrze otrzaskać przed turniejami barażowymi o awans, a jak wiadomo taki jest właśnie cel rzeszowskiej drużyny.

Wisła II Kraków - Stal Stalowa Wola 71:88

Kwarty: 19:23, 20:25, 16:24, 16:16.

Stal: Jadaś 17, Beck 0, Buczek 0, Magdziak 28, Tabor 16, Łabuda 13, Bednarz 4, Bulec 0, Turosz 0, Wojtanowicz 0. Trener Bogdan Pamuła.

Goście byli faworytem tego pojedynku i to się potwierdziło na parkiecie. Początkowo jednak Stal nie miała łatwo z krakowianami. Zespół Bogdana Pamuły musiał z mozołem budować swoją przewagę, ale z upływem czasu udało się wypracować solidną zaliczkę i przed ostatnią kwartą było w zasadzie pozamiatane.

POZOSTAŁE WYNIKI: Cracovia Yabimo MG13 Kraków - MUKS 1811 Unia Tarnów 102:73, Regis Wieliczka - MKS Gorlice 87:62, Elektret Limanowa - Skawa Wadowice 74:87.