3 liga. Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska wysoko pokonali u siebie Spartakusa Daleszyce [RELACJA, ZDJĘCIA]

Artur Bżdżoła
Piłkarze Wólczanki pewnie wygrali ze Spartakusem Daleszyce
Piłkarze Wólczanki pewnie wygrali ze Spartakusem Daleszyce Artur Bżdżoła
Wólczanka Wólka Pełkińska nie miała problemów z pokonaniem Spartakusa Daleszyce. Ekipa z Podkarpacia wygrała aż 5:0.

Wólczanka odniosła pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością i od razu bardzo okazałe. Zadała rywalom cztery mocne ciosy, pomiędzy dziewiątą a osiemnastą minutą. Najpierw najlepiej w polu karnym zachował się Podstolak, który wykorzystał dogranie z rzutu rożnego Viscovicha. Za chwilę Mianowany wykorzystał podanie autora pierwszego trafienia. Trzecią bramkę strzelił Szewc, którego mierzone uderzenie odbiło się od słupka i wpadło do siatki. Wynik pierwszej połowy ustalił Hajduk, którego ładnym zagraniem wypuścił w uliczkę Viscovich i pomocnik gospodarzy nie dał szans Pietrasowi.

Przyjezdni w pierwszej części oddali dwa celne strzały, lecz nie miał z nimi problemów Siryk. Tuż przed przerwą strzał Pietlucha wylądował na poprzeczce. Podobnie było w 62. minucie, kiedy to w dogodnej sytuacji Majka również trafił w poprzeczkę. Wynik meczu ustalił Hajduk, który nieatakowany przez rywali uderzył celnie z dystansu.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Spartakus Daleszyce 5:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Podstolak 9, 2:0 Mianowany 12, 3:0 Szewc 15, 4:0 Hajduk 18, 5:0 Hajduk 90+1.

Wólczanka: Siryk 7 – Podstolak 8, Wrona 7, Khorolski 7, Zygmunt 7 – Szewc 7 (53 Majka 7), Mianowany 7 (75 Chmura), Viscovich ż 8, Hajduk 8 – Buczek 7 (65 Czyrny), Pietluch 7 (70 Słysz). Trener Marek Rybkiewicz.

Spartakus: Pietras ż – Krzeszowski, Skrzypek ż, M. Zawadzki, Ostrowski – Blicharski, Ł. Zawadzki (75 W. Wołowiec), Jeziorski, Zdeb, D. Wołowiec (65 Sitarz) – Boksiński (72 Maciejski). Trener Andrzej Więcek.