3 liga. Porażka Karpat Krosno z Wólczanką Wólka Pełkińska [RELACJA]

Artur Bżdżoła
Wólczanka Wólka Pełkińska pokonała u siebie w derbach 3 ligi Karpaty Krosno 2:0.

Trener gospodarzy do boju z Karpatami desygnował kilku dotychczasowych zmienników. Od pierwszych minut zaznaczyła się przewaga miejscowych, którzy sporo utrzymywali się przy piłce. Prowadzenie jednak mogli objąć goście.

W 7. minucie po składnej akcji Marek Zięba w dogodnej sytuacji uderzył wysoko nad bramką. Odpowiedź Wólczanki była natychmiastowa. Krzysztof Pietluch wyprzedził obrońcę, uderzył na dalszy słupek i piłka nieznacznie minęła cel. Następnie mocne dogranie w pole karne zaskoczyło Michała Stasza, który był bliski strzelenia gola samobójczego.

W 22. minucie z rzutu wolnego Sebastian Białasik ostemplował poprzeczkę. Dwie dobre okazje miał Patryk Szewc, lecz uderzył obok bramki a za drugim razem dobrą interwencją popisał się Mateusz Krawczyk. Przewaga miejscowych rosła. Uderzał kąśliwie Maciej Lech i z problemami obronił golkiper gości. Po wrzutce z rzutu wolnego Krystian Wrona główkował nad poprzeczką. Świetną zmianę dał Mateusz Jurczak. Po dograniu z rzutu rożnego Jakuba Więcka znalazł się sam na 15 metrze. Popatrzył, przymierzył i zdobył bardzo ładnego gola, nie dając żadnych szans na obronę Krawczykowi. W 83. minucie Dawid Pędowski sfaulował w polu karnym Jurczaka i Pietluch podwyższył, choć bramkarz gości miał piłkę na rękawicach. W końcówce dwie dobre okazje zmarnował Vołodymir Khorolski.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Karpaty Krosno 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Jurczak 66, 2:0 Pietluch 83-karny.

Wólczanka: A. Słysz 6 – Flak ż 6 (87 Przewoźnik), Wrona 7, Walat 6, Baran 6 – Wątróbski 6 (70 B. Słysz), Więcek ż 6, Lech 7 (70 Gwóźdź), Szewc 6 (76 Khorolski) – Pietluch 6, Czyrny ż 5 (62 Jurczak 8). Trener Grzegorz Sitek.

Karpaty: Krawczyk 5 – Stasz 5, Pędowski 5, Kolbusz 5, Stec 4 – Buszta 5, Białasik ż 5, Sajdak 5 (36 Krzysztoń 4), Zięba 4 (79 Burka), Daszyk 4 (73 Pelc) – Fundakowski 5. Trener Dariusz Jęczkowski.

Sędziował Pieron (Kielce). Widzów 200 (50 z Krosna).