3 liga. ZAPIS RELACJI LIVE. Stal Stalowa Wola pokonała Podlasie Biała Podlaska

Damian Wiśniewski
Stal Stalowa Wola
W środę 23 września Stal Stalowa wola zagra zaległy mecz trzeciej kolejki grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. Po ultimatum, jakie od zarządu klubu w poniedziałek otrzymał trener Szymon Szydełko, będzie to dla niego pierwszy mecz z serii "być albo nie być" na stanowisku trenera zielono-czarnych. Zgodnie z tym, co zapowiedział bowiem zarząd, strata punktów w tym meczu spowoduje, iż Szymon Szydełko zostanie zwolniony.

RELACJA LIVE

ODŚWIEŻ, ABY ZAKTUALIZOWAĆ

Stal Stalowa Wola - Podlasie Biała Podlaska 3:2 (2:1)
Bramka:
Adam Waszkiewicz 20, Michał Fidziukiewicz 40, 90+1 - Tomasz Chmielewski 26, Przemysław Skrodziuk 87.
Żółta kartka: Szymon Jarosz 74.
Stal: Siudak - Waszkiewicz (80. Mistrzyk), Jarosz, Witasik, Mroziński - Jopek, Zmorzyński (80. Sobotka), Zięba, Surmiak (76. Stelmach), Khorolskyi - Fidziukiewicz (90+3. Stępniowski).
Podlasie: Krasowski – Szabaciuk, Nieścieruk, Chmielewski, Dmitruk, Zabielski (46. Martynek), Kocioł, Kosieradzki, Skorodziuk, Andrzejuk, Mierzwiński (80. Jemioł).
Sędzia: Albert Bińkowski (Kielce).

21:27
Dziękujemy za wspólne śledzenie spotkania, niedługo na naszym portalu pojawi się więcej materiałów na temat tego meczu.

90+4'
Koniec! Stal Stalowa Wola pokonała Podlasie Biała Podlaska 3:2!

90+3'
Wiktor Stępniowski wchodzi na boisko za Michała Fidziukiewicza.

90+1'
GOOOOL! Michał Fidziukiewicz, Stal znów na powadzeniu! Mocny strzał z okolic 14. metra od bramki i piłka po rykoszecie wpada do bramki!

89'
Stal nie potrafi na razie przedostać się pod pole karne rywali, ich akcje są wcześnie powstrzymywane.

87'
GOOOL! Przemysław Skrodziuk doprowadza do remisu. Stal niepotrzebnie się otworzyła, zostawiła rywalom więcej miejsca w środkowej strefie boiska i rywale skrzętnie z tego skorzystali. Skrodziuk dostał piłkę w polu karnym, oddał z ostrego kąta i pokonał bramkarza.

86'
Jopek oddał zupełnie niecelny strzał z okolic szesnastego metra od bramki gości.

85'
Tym razem Siudak pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.

83'
Niecelny strzał gości na bramkę Stali

82'
Zięba dośrodkował z prawej strony boiska, goście wybili spokojnie piłkę.

80'
Kolejne zmiany w Stali. Bartosz Sobotka wchodzi za Piotra Zmorzyńskiego, a Michał Mistrzyk za Adama Waszkiewicza.

78'
Szymon Jopek zszedł z piłką z prawej strony w pole karne rywali, oddał mocny strzał, ale dobrze interweniujący bramkarz gości odbił piłkę.

76'
Pierwsza zmiana w Stali, Przemysław Stelmach wchodzi za Rafała Surmiaka.

74'
Żółta kartka dla Szymona Jarosza.

72'
Szymon Jarosz niedokładnie wybijał piłkę spod własnego pola karnego, ale po małej przebitce wróciła ona we władania stalowowolskiej ekipy

70'
Za mocne dośrodkowanie Fidziukiewicza w pole karne gości.

68'
Adam Waszkiewicz skuteczną interwencją na prawej stronie boiska zatrzymał kontrę Podlasia.

66'
Nieudane zagranie w pole karne Podlasia w kierunku Fidziukiewicza.

64'
Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Stali, ale piłka poleciała prosto w ręce Siudaka.

62'
Poprzeczka! Rafał Surmiak oddał strzał z dystansu, a piłka odbiła się od poprzeczki.

61'
Spokojniejszy fragment meczu. Stal dłużej utrzymuje się przy piłce, ale rywale nie dopuszczają jej pod własną szesnastkę.

57'
Witasik zaatakował lewą stroną boiska, ale nie zdołał nawet dośrodkować. Obrońca zmusił go do wyjścia z piłką poza boisko.

55'
Było blisko trzeciego gola dla Stali! W polu karnym rywala piłkę otrzymał Piotr Zmorzyński, ale jego uderzenie świetnie obronił goalkeeper Podlasia.

53'
Mroziński dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne, ale zrobił to za nisko i jeden z obrońców Podlasia wybił piłkę.

52'
Próba ataku prawą stroną boiska w wykonaniu gospodarzy, ale Zięba źle opanował piłkę i ta wyszła na aut.

50'
Spokojniejszy fragment meczu, Stal rozgrywa piłkę, ale dość daleko od bramki przeciwnika.

48'
Zięba oddał strzał z dystansu, ale nie trafił w światło bramki gości.

47'
Faul Rafała Surmiaka na rywalu w środkowej strefie boiska.

46'
Gospodarze zaczynają drugą połowę

45'
Koniec pierwszej połowy, Stal prowadzi z Podlasiem 2:1.

45'
Sam na sam z bramkarzem wychodził Michał Fidziukiewicz, ale górą goalkeeper Podlasia.

44'
Po długim zagraniu z głębi pola Michał Fidziukiewicz mógł wyjść na czystą pozycję, ale źle przyjął sobie piłkę i ją stracił.

42'
Faul w ataku na połowie gości w wykonaniu Rafała Surmiaka.

40'
GOOOL! Tym razem Michał Fidziukiewicz trafił do bramki! Stal znów na prowadzeniu! Po podaniu z prawej strony Fidziukiewicz złożył się jak do przewrotki i choć nie trafił czysto w piłkę, to pokonał bramkarza!

38'
Fidziukiewicz oddał strzał po dośrodkowaniu Mrozińskiego z rzutu rożnego, ale nie trafił w światło bramki.

37'
Zięba dośrodkował z prawej strony boiska, ale gości wybili piłkę.

35'
Kolejny strzał Surmiaka po dośrodkowaniu w pole karne, ale tym razem uderzył zdecydowanie za lekko i bramkarz spokojnie złapał piłkę.

34'
Kolejna świetna okazja Stali! Po dośrodkowaniu Piotra Zmorzyńskiego z lewej strony boiska z okolic piątego metra od bramki fatalnie przestrzelił Rafał Surmiak. Michał Fidziukiewicz wściekle kopnął po tej akcji w kępkę trawy.

33'
Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne gospodarzy, Jarosz złapał piłkę.

32'
Dobra interwencja Siudaka po strzale sprzed pola karnego

31'
Bardzo niepewnie gra Stal w obronie. Tym razem "elektrycznie" interweniował we własnym polu karnym Piotr Witasik, który starając się wybić piłkę trafił w rywala. Na jego szczęście sytuację wyjaśnił Siudak.

29'
Jopek dośrodkował z lewej strony boiska, piłka spadła na głowę Mrozińskiego, a ten oddał niecelny strzał głową.

27'
Zięba dośrodkował z prawej strony, bramkarz Podlasia złapał piłkę.

26'
GOOOL! Podlasie wyrównało! Pierwsza groźna akcja gości od razu zakończyła się dla nich golem. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska obrońcy Stali nie potrafili wybić piłki z własnej szesnastki i ta spadła pod nogi Tomasza Chmielewskiego, który piętą umieścił ją w bramce.

24'
Waszkiewicz był faulowany na połowie Stali.

22'
Kolejna wrzutka w pole karne Podlasia, tym razem goście poradzili sobie jednak z tym zagrożeniem.

20'
GOOOOL! Adam Waszkiewicz oddał strzał z powietrza pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego i nie dał szans bramkarzowi!

19'
Kolejna akcja skrzydłowa w wykonaniu gospodarzy, tym razem piłka wyszła na rzut rożny.

17'
Małe zamieszanie pod polem karnym zielo-czarnych, ale ostatecznie wybili oni z niego piłkę.

15'
Okres spokojniejszej gry z obu stron, na razie Stal jednak trzyma rywali daleko od własnej szesnastki.

13'
To powinien być gol dla Stali! Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska w doskonałej sytuacji znalazł się Piotr Mroziński. Kapitan Stali otrzymał piłkę na piątym metrze od bramki, oddał strzał głową, ale nie futbolówka poleciała za wysoko!

12'
Kolejna próba ataku w wykonaniu gospodarzy, ale znów została ona rozbita przez rywali w okolicach pola karnego.

10'
Znowu groźnie pod bramką gości! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Szymon Jarosz, a bramkarz Podlasia interweniował na tyle niepewnie, że o mało do piłki nie dobiegł Fidziukiewicz. Obrońcy Podlasia jednak go uprzedzili.

8'
To była bardzo dobra okazja dla Stali! Po dośrodkowaniu Zięby z prawej strony boiska Fidziukiewicz jednak niedokładnie przyjął sobie piłkę i gdy oddawał strzał, to został zablokowany.

6'
Zięba ładnie zaatakował prawą stroną, dośrodkował w pole karne, ale tam rywale dobrze interweniowali i wybili piłkę.

5'
Michał Fidziukiewicz zszedł z piłką z prawej strony w pole karne rywali, ale tam zagrał piłkę ręką i grę wznowią goście.

3'
Przy piłce Stal, ale na razie nie potrafi stworzyć groźnej sytuacji.

1'
Sędzia dał znak i mecz został rozpoczęty.

***

Początek sezonu 2020/2021 dla Stali Stalowa Wola na pewno nie jest łatwy. Klub z Podkarpacia w siedmiu meczach zdobył niezadowalające kibiców i wszystkich z nim związanych ludzi, jedenaście punktów. Strata do pierwszego miejsca, jedynego które w początkowym założeniu daje awans do drugiej ligi, wynosi w tej chwili aż 19 oczek. To bardzo dużo, nawet jeśli weźmie się pod uwagę fakt, iż Stal zagrała od pierwszej Wisły Puławy o cztery mecze mniej.

Przypomnijmy, że jeszcze kilka miesięcy temu stalowowolanie grali w drugiej lidze. Po całkiem niezłej grze w okresie po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa "Stalówka" wydawała się nawet jednym z faworytów do utrzymania. Bardzo małe różnice punktowe między wieloma zespołami i parę słabszych meczów spowodowały jednak, że spadła ona do trzeciej ligi. Jeszcze przed ostatnią kolejka mało kto zakładał taki scenariusz, ale dobrze grająca Stal (ograła między innymi aktualnego pierwszoligowca, Górnika Łęczna) zagrała słaby mecz z Pogonią Siedlce i przegrała z nią 0:3. Wyniki innych spotkań sprawiły, iż musiała pożegnać się z trzecim poziomem piłkarskim w naszym kraju.

Po tym, jak spadła z drugiej ligi, w klubie nastąpiło wiele zmian. Po tym, jak Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola ogłosiło bojkot i w swoim oświadczeniu zażądało dymisji prezesa Tomasza Soleckiego, dyrektora sportowego Wojciecha Fabianowskiego i prokurenta Wojciecha Chodorka, po pewnym czasie wszyscy oni pożegnali się z klubem. Prezesem został Michał Czubat, a dyrektorem sportowym i prokurentem Karol Wołoszyn.

Prawdopodobnie mało kto zakładał wówczas, że wkrótce może przyjść także zmiana na stanowisku pierwszego trenera. Szymon Szydełko co prawda spadł z drugiej ligi ze Stalą, ale gdyby ułożyć tabelę drugiej ligi tylko za okres czasu jego pracy, to Stal z dorobkiem 42 punktów zajęłaby piąte miejsce gwarantujące grę w barażach o awans.

Spodziewano się więc, że rywalizacja w trzeciej lidze, choć może nie lekka, łatwa i przyjemna, to będzie pozwalała być Stali czołową drużyną walczącą o awans. Michał Czubat w rozmowie z nami, niedługo po tym jak został prezesem, powiedział: Na obecną chwilę sztab szkoleniowy nie będzie zmieniany, trener ma zaufanie. Jego drużyna jest zbudowana praktycznie w 90% z zawodników, którzy występowali w poprzednim sezonie w drugiej lidze, a wiosna w ich wykonaniu była dość dobra, choć wiadomo, że za jedną rundę nie dostaje się nagrody, a jesień była już trochę gorsza.

- Trener też na pewno przeżył ten niedawny spadek z drugiej ligi. Z pewnością jego celem jest chęć pokazania, że jest dobrym fachowcem, a wiadomo, że w środowisku trenerskim fachowość ocenia się po osiągnięciach, a w jego przypadku awans do wyższej ligi z pewnością jest celem - dodawał dalej obecny prezes stalowowolskiego klubu.

To zaufanie najwyraźniej jednak zostało stracone. Szymon Szydełko, aby utrzymać posadę trenera Stali Stalowa Wola, musi zdobyć sześć punktów w meczach z Podlasiem Biała Podlaska i Siarką Tarnobrzeg.

Podlasie jak dotąd zagrało o jedno spotkanie więcej od Stali i zdobyło o jeden punkt mniej. W ostatniej kolejce wygrało z Hetmanem Zamość 5:2, ale wcześniej zdarzały mu się wysokie porażki. 1:6 uległo bowiem Avii Świdnik oraz aż 0:8 rezerwom Korony Kielce, choć te zagrały ten mecz wzmocnione paroma zawodnikami z pierwszego zespołu.

Pierwszy mecz o posadę dla trenera Stali odbędzie się już jutro na boisku przy ulicy Hutniczej 15. Początek o godzinie 19:38. Na naszej stronie internetowej przeprowadzimy relację live z tego spotkania.