3 liga. Siarka Tarnobrzeg wygrała z Wólczanką Wólka Pełkińska 3:1. Mateusz Janeczko bliski hattricka [RELACJA]

mtr
Marcin Radzimowski
W sobotę w Tarnobrzegu starły się dwa kluby, które nie boją się stawiać na młodych piłkarzy. Lepsi - drugi raz w tym sezonie - okazali się zawodnicy Siarki.

Siarka Tarnobrzeg pokonała Wólczankę Wólka Pełkińska 3:1 (ZD...

Bardzo ważną rolę w zespole gospodarzy odegrał Mateusz Janeczko, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. W 36. minucie 26-latek otrzymał podanie od Dawida Bałdygi, wbiegł w pole karne i lekkim, ale skutecznym strzałem pokonał bramkarza gości.

Bardzo dobrze wyglądała współpraca Bałdygi z Janeczką. 18-latek kilka minut po zmianie stron dograł na wolne pole do Janeczki, a ten podcinką pokonał wychodzącego z bramki golkipera Wólczanki. Janeczko miał szansę na hattricka, jednak jego strzał z rzutu karnego (którego sam wywalczył) wybronił Konefał.

W 75. minucie było już 3:0, a na listę strzelców wpisał się Bałdyga, który wykorzystał podanie Leonarda Zmarzlika. Szybko straty zmniejszył uderzeniem z dystansu Mateusz Olejarka, ale to był jedyna bramka zdobyta w tym meczu przez podopiecznych Marcina Wołowca.

- Siarka zasłużenie wygrała, jednak jestem dumny z zespołu, bo prowadziliśmy przez większość meczu grę, realizowaliśmy zadania. Nadzialiśmy się na kontry, które kosztowały nas porażkę. Przyjmujemy tę porażkę, ale już powoli trzeba myśleć o meczu środowym

- mówił po meczu w Tarnobrzegu trener Wólczanki Wólka Pełkińska.

- Zdawaliśmy sobie sprawę, że nie możemy iść z Wólczanką na wymianę ciosów. Nasza taktyka się sprawdziła. Duży ukłon dla zawodników, włożyli w ten mecz masę zdrowia - chwalił swoich podopiecznych Sławomir Majak, coach "Siarkowców".

Na trybunach w Tarnobrzegu nie zabrakło znanych osobistości - zjawili się m.in. Włodzimierz Gąsior czy Jacek Zieliński.

Byłeś na meczu Siarki Tarnobrzeg z Wólczanką? Poszukaj siebi...

Siarka Tarnobrzeg - Wólczanka Wólka Pełkińska 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Janeczko 36, 2:0 Janeczko 51, 3:0 Bałdyga 75, 3:1 Olejarka 76.

Siarka: Kowal - Bierzało ż, Józefiak ż, Duda, D'Apollonio ż (46 Kowalik), Zmarzlik, Bieniarz ż (88 Paczocha), Skrzypek, Rogala (85 Głowa), Janeczko, Bałdyga (83 Krempa). Trener Sławomir Majak.

Wólczanka: Konefał - Wach, Wrona, Pawłowski (85 Skrzyniak), Łazarz (80 Gul), Duczek, Galara, Podstolak, Lorek (60 Peda), Matofij (60 Olejarka), Durda (60 Dusiło). Trener Marcin Wołowiec.