3 liga. Sokół Sieniawa przegrał w Krakowie z Hutnikiem. Kluczowym momentem kontrowersyjna czerwona kartka dla Sebastiana Padiaska

kostek
Sokół (na pomarańczowo-czarno) prowadził  w Krakowie, ale wraca z niczym.
Sokół (na pomarańczowo-czarno) prowadził w Krakowie, ale wraca z niczym. Andrzej Banaś
Sokół Sieniawa przegrał w Krakowie z Hutnikiem 1:3 w meczu beniaminków 3 ligi. Kluczowym momentem kontrowersyjna czerwona kartka dla Sebastiana Padiaska, po której na trybuny odesłani zostali także trenerzy Sokoła.

Mecz rozpoczął się dla podopiecznych Szymona Szydełki wyśmienicie bo już w drugiej minucie po główce Andrzeja Wąsila piłka wpadła do bramki.

Szybko strzelony gol przez Sokoła, mocno podrażnił gospodarzy, którzy jednak nie potrafili przez długi czas rozmontować dobrze grającej defensywy przyjezdnych. W końcu Kamil Sobala wykorzystał dogranie na piąty metr i doprowadził do wyrównania.

Nieszczęście Sokoła jeszcze przed przerwą nie skończyło się na straconej bramce, bo kilka minut później czerwoną kartkę za faul na Łukaszu Kędziorze obejrzał Sebastian Padiasek i goście musieli sobie od tej pory radzić w osłabieniu. Kartka ta wzbudziła sporo kontrowersji i nerwowości już do końca spotkania, a mecz trener Szydełko i jego asystent Konrad Bober dokończyli oglądanie pojedynku na trybunach.

Po przerwie Hutnik ruszył z impetem z mocnym postanowieniem zdobycia drugiego gola, jednak defensywa Sokoła radziła sobie z atakami miejscowych całkiem dobrze aż do 74. minuty, kiedy to Kamil Sobala wykorzystał zagranie Mariusza Bieniasa nad obrońcami i jego uderzenie z pierwszej piłki okazało się nie do obrony dla bramkarza z Sieniawy.

Zadowolony z prowadzenia Hutnik nie zamierzał rezygnować z podwyższenia wyniku i w końcówce meczu po jednej z kontr, Mateusz Rzeczulski ustalił wynik meczu, strzelając trzeciego gola dla Hutnika.

Goście w 85. min mogli zdobyć drugiego gola, lecz mocne uderzenie Bartłomieja Purchy na róg w fantastyczny sposób wybił bramkarz Hutnika.

Hutnik Kraków - Sokół Sieniawa 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Wąsik, 1:1 Sobala 36, 2:1 Sobala 74, 3:1 Rzeczulski 87

Hutnik: Zając – Ptak, Jaklik ż, Bienias ż, Tetych (70 Rzeczulski) – Kędziora, Linca ż (46 Pachowicz), Gawęcki (89 Lejda), Świątek, Marszalik (68 Antroniak) – Sobala (85 Pietrzyk). Trener Leszek Janiczak.

Sokół: Pawlus 6 – Kardyś 6, Kapuściński ż 6, Padiasek cz [42, faul] 0, Ochał 6 – Pelc 5 (82 Majda), Wąsik 6 (45 Skała 6), Surmiak ż (82 Wilusz) 6, Kasza ż 5, Bocki 6 (82 Lis ż) – M. Jędryas (21 Purcha 5). Trener Szymon Szydełko.

Sędziował Szczołko (Lublin). Widzów 565.

Opinie trenerów po meczu Resovia - Błękitni Stargard (1:0)