3 liga. Stal Stalowa Wola pokonała Unię. Tarnowianie po raz drugi w sezonie przegrali z naszą drużyną

Stal w ostatnim w tym sezonie meczu u siebie zgarnęła trzy punkty
Stal w ostatnim w tym sezonie meczu u siebie zgarnęła trzy punkty stal1938.pl
W przedostatniej kolejce sezonu Stal Stal Stalowa Wola pewnie wygrała z Unią Tarnów. Nasz zespół pokonał rywala 2:0, już do przerwy prowadząc. Po raz kolejny gola tarnowianom strzelił Daniel Świderski

Początek spotkania należał do gości. Piłkarze Unii atakowali, oddawali strzały na bramkę zielono-czarnych. Stal przetrwała ofensywę i nie straciła gola. Po pierwszym kwadransie potyczki spotkanie się wyrównało.

W 25. minucie znów zrobiło się groźnie przed bramką Smyłka. Z kilkunastu metrów strzelał Dawid Sojda, lecz pan Mikołaj nie dał się zaskoczyć. W 33. minucie „Stalówka” odegrała się za ataki przeciwnika. Po ładnej akcji bramkarza drużyny z Tarnowa pokonał Mateusz Hudzik i zielono-czarni objęli prowadzenie 1:0.

Jeszcze przed przerwą Stal mogła podwyższyć prowadzenie. Najpierw strzelał Oskar Wojtysiak, a chwilę później dobijał Michał Biskup. Dwukrotnie świetnie obronił bramkarz gości.

Tuż przed przerwą Unia miała znakomitą okazję na doprowadzenie do remisu. W 42. minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla gości, którego nie wykorzystał jednak Artur Biały. Kapitan Unii oddał niecelny strzał.

Tuż przed przerwą Unia Tarnów miała natomiast znakomitą okazję na doprowadzenie do remisu. W 42. minucie sędzia odgwizdał bowiem rzut karny dla gości, którego nie wykorzystał jednak Artur Biały. Kapitan Unii oddał niecelny strzał.

Stal wynik spotkania ustaliła w 77. minucie. Daniel Świderski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, a napastnik „Stalówki” takich raczej okazji nie marnuje. „Świder” pewnie umieścił futbolówkę w siatce.

Stal Stalowa Wola - Unia Tarnów 2:0 (1:0)