3 liga. Stal Stalowa Wola przegrała u siebie z Chełmianką! Zadecydował gol z drugiej połowy

mtr
Marcin Radzimowski
Piłkarze Stali chcieli szybko zmazać plamę po wpadce w Zamościu, gdzie zaledwie zremisowali z ostatnim w tabeli Hetmanem 1:1.

Mijał kwadrans, gdy Stal oddała pierwszy celny strzał; na bramkę uderzał Zięba, ale dobrze w bramce spisał się Ciołek, który sparował futbolówkę na rzut rożny.

Kilka minut wcześniej to Chełmianka miała niezłą okazję, jednak strzał Brzyskiego okazał się niecelny. Goście w pierwszej części meczu mieli również inne okazje - tak jak w 25. minucie, gdy niecelnie uderzał Wójcik, czy w 35. minucie, gdy strzelał Grądz, a skuteczną interwencją popisał się bramkarz "Stalówki".

Po zmianie stron Stal mogła zaskoczyć Chełmiankę po rzucie wolnym, jednak ostatecznie po główce Fidziukiewicza, piłkę złapał Ciołek. Były golkiper Sokoła Sieniawa był w środę bardzo dobrze dysponowany; po chwili wybronił uderzenie Surmiaka.

W końcu do ataku ruszyli goście i... objęli prowadzenie - Prytuliak przymierzył z dystansu i piłka zatrzepotała w siatce. W 81. minucie Chełmianka mogła prowadzić już 2:0, ale Siudak świetnie obronił strzał Brzozowskiego.

Stal Stalowa Wola - Chełmianka Chełm 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Prytuliak 72.

Stal: Siudak – Jarosz, Witasik ż, Khorolskyi, Zięba (77 Waszkiewicz), Jopek (72 Wojtak), Stelmach (61 Stępniowski), Zmorzyński, Surmiak ż (71 Świerad), Mroziński, Fidziukiewicz. Trener Szymon Szydełko.

Chełmianka: Ciołek - Kotowicz, Wołos, Maliszewski ż, Brzozowski, Grądz (89 Adamski), Brzyski, Wójcik (83 Wawryszczuk), Prytuliak (89 Bednar), Bonin (83 Dąbrowski), Myśliwiecki (60 Skoczylas). Trener Tomasz Złomańczuk.

Sędzia: Paweł Bogdan (Małopolski ZPN).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani