3 liga. Star Starachowice wysoko pokonał Texom Sokół Sieniawa

Texom Sokół Sieniawa (niebieskie stroje) wysoko przegrał ze Starem Starachowice. Grzegorz Kostka
Nie tak w Sieniawie wyobrażali sobie wyjazd do Ożarowa, gdzie swoje mecze domowe rozgrywa Star. Po remisie z Orlętami Sokół po cichutku liczył na jakąś zdobycz punktową z beniaminkiem. Niestety rzeczywistość okazała się brutalna.

Od pierwszych minut stroną prowadzącą grę była ekipa gospodarzy. Miejscowi raz po raz próbowali szczęścia w ofensywie, jednak obrona gości radziła sobie całkiem przyzwoicie aż do 22 minuty, wtedy to Szymon Kot otworzył wynik spotkania. Do końca pierwszej połowy Star stworzył sobie jeszcze przynajmniej dwie okazje, jednak na szczęście dla przyjezdnych nie wykorzystał ich.

Po zmianie stron Sokół trzymał się do 58 minuty. Gospodarze po strzale Konrada Handzlika podwyższyli wynik spotkania. Siedem minut później było już 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Włodzimierz Puton. Po tej bramce z Sokoła zeszło powietrze, a miejscowi w końcowych piętnastu minutach zdołali jeszcze trzy razy pokonać Bartosza Siryka. Czwartego gola dla piłkarzy ze Starachowic zdobył Przemysław Śliwiński. Cztery minut później trafił Piotr Mikos, a po kolejnych czterech minutach bramkarza przyjezdnych pokonał Piotr Stefański, ustalając wynik spotkania. Niestety drużyna Sokoła stworzona praktycznie od nowa w trzy tygodnie przed startem sezonu, nie wygląda za dobrze, jak na trzecioligowe realia. Trenera Arkadiusza Barana i zawodników czeka bardzo dużo pracy, aby móc myśleć o w miarę regularnym punktowaniu. Głównym zadaniem do poprawy na już jest gra obronna na wyjazdach, gdzie Sokół w dwóch meczach stracił aż dziesięć bramek.

Star Starachowice — Texom Sokół Sieniawa 6:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Kot 22, 2:0 Handzlik 58, 3:0 Puton 65, 4:0 Śliwiński 78, 5:0 Mikos 82, 6:0 Stefański 86.

Star: Lipiec – Majdanewycz (61 Styczyński), Jagiełło, Bracik, Zając - Wcisło (61 Mikos), Puton, Handzlik (61 Ambrozik), Duda (68 Kośmider), Kot (73 Stefański) - Śliwiński. Trener Tadeusz Krawiec.

Sokół: Siryk – Ptasznik, Kiełb, Skała, Mróz ż - Więckowski, Persak, Kiełbasa (46 Roga), Frydrych (46 Wawryszczuk), Oziębło ż (70 Cygan) - Kwaczreliszwili. Trener Arkadiusz Baran.