3 liga. Świdniczanka Świdnik wysoko pokonała Sokół Sieniawa

Sokół Sieniawa z Świdnika wraca z bagażem pięciu goli.
Sokół Sieniawa z Świdnika wraca z bagażem pięciu goli. Grzegorz Kostka
Świdniczanka przełamała się u siebie i zapewniła sobie utrzymanie w trzeciej lidze. Na zwycięstwo na własnym stadionie czekała od 20 kwietnia.

Zaczęło się od błędu Sokoła przy wyprowadzaniu piłki, z czego skrzętnie skorzystał Michał Paluch otwierając wynik spotkania. Kwadrans później ten sam zawodnik również z bliska podwyższył prowadzenie miejscowych. W końcówce pierwszej odsłony kibice obejrzeli jeszcze dwa trafienia. Wpierw z rzutu karnego gola kontaktowego zdobył Sebastian Kwaczreliszwili, zaś chwilę później Sikora wykorzystał sytuację sam na sam. W drugiej połowie na bramki trzeba było poczekać do końcowych minut. W 81 minucie Kuchta zamknął akcję Patryka Czułowskiego, zdobywając czwartego gola dla gospodarzy. Chwilę później Sypeń idealnie wycelował w okienko, dając piąte trafienie Świdniczance. Wynik meczu ustalił Arleison Martinez.

Świdniczanka Świdnik - Sokół Sieniawa 5:2 (3:1)

Bramki: 1:0 Paluch 6, 2:0 Paluch 20, 2:1 Kwaczreliszwili 41-karny, 3:1 Sikora 45, 4:1 Kuchta 81, 5:1 Sypeń 86, 5:2 Martinez 90.

Świdniczanka: Socha – Bartoszek (71 Sypeń), Pielach, Ptaszyński, Kotowicz (64 Morenkov), Sikora (85 Kisiel), Futa, Kutyła (64 Kuchta), Czułowski, Zuber, Paluch (85 Koper). Trener Łukasz Gieresz.

Sokół: Siryk - Kiełb, Mróz (46 Walat), Wawryszczuk, Kwaczreliszwili (65 Ptasznik), Fedan (62 Jeż), Kiełbasa (72 Martinez), Oziębło (72 Stankiewicz), Więckowski, Kaczor Czajkowski. Trener Dariusz Majcher.