3 liga. Trzy karne i niedosyt w ekipach Wisłoki Dębica i KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski po remisie 1:1

Waldemar Mazgaj
Piłkarze Wisłoki (zielone stroje) na swoim boisku dotąd wygrali tylko raz.
Piłkarze Wisłoki (zielone stroje) na swoim boisku dotąd wygrali tylko raz. fot. Andrzej Banaś
Piłkarze Wisłoki Dębica i KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski podzielili sie punktami w dzisiejszym meczu 3 ligi grupy IV. Arbiter tego meczu podyktował aż trzy rzuty karne. W obu ekipach po meczu czuli spory niedosyt.

Wisłoka wyszarpała czwarty remis, ale po meczu ogromny niedosyt miały oba kluby. Dębiczanie, bo póki grali w jedenastu, mieli kilka okazji na zdobycie zwycięskiej bramki – m.in. Palonek biegł sam na bramkarza od połowy boiska, lecz trafił w poprzeczkę.

Były też aż trzy rzuty karne. Pierwszego, po faulu Partyki na Chrzanowskim, strzelił Stanisławski z KSZO. Później Chudyba podciął Kamińskiego, lecz Łanucha przegrał próbę nerwów w Lipcem. Ale tuż po przerwie do remisu doprowadził Kamiński, gdy chwile wcześniej Kraśniewski faulował Rębisza.

- Był jeszcze jeden stuprocentowy karny po faulu na Sojdzie, ale arbiter chyba się wystraszył, że to już czwarty i nie gwizdnął – mówił Dariusz Kantor, trener biało-zielonych. – Zresztą ten pierwszy, za faul Partyki na Chrzanowskim, miał miejsce metr od pola karnego. Robiliśmy już analizę wideo tego zdarzenia.

- Generalnie jest duży niedosyt, ale patrząc na całość to wynik jest chyba sprawiedliwy, bo choć my mieliśmy więcej okazji, to wynik mógł pójść w obie strony. Powoli zbieramy te punkty, liga jest bardzo ciężka, ale wchodzimy już w mecze z sąsiadami z tabeli i chcemy pójść na zwycięską ścieżkę - dodawał trener Wisłoki.

Od 81. minuty zespół z Dębicy grał w dziesiątkę i goście mogli zapewnić sobie komplet punktów; do piłki odbitej przez bramkarza Wisłoki dopadł Chudyba, ale z kilku metrów spudłował.

Wisłoka Dębica - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Stanisławski 25-karny, 1:1 Kamiński 47-karny.

Wisłoka: Dybski - Cabała, Makowski, Partyka ŻK ŻK CZK [81] - Rębisz, Prokop, Łanucha (87' Lubera), Zygmunt - Kamiński ŻK (87' Remut), Palonek (69' Pawlak), Sojda ŻK (75' Wrzosek ŻK). Trener Dariusz Kantor.

KSZO: Lipiec – Kraśniewski (58 Głaz), Majewski, Dwórzyński ŻK, Chudyba - P. Kaczmarek (84 Persona), Zaklika ŻK (66 Mąka), Mężyk ŻK (66 Imiołek), M. Kaczmarek - Stanisławski, Chrzanowski (58 Szydłowski). Trener Tadeusz Krawiec.