3 liga. Wiązownica większość meczu w Kraśniku grała w osłabieniu, ale pokonała miejscową Stal 2:1

mtr
Artur Bżdżoła
Sąsiedzi w tabeli zagrali mecz o tzw. "sześć punktów". Ostatecznie z triumfu cieszyli się piłkarze z Wiązownicy, choć po pierwszej połowie przegrywali ze Stalą Kraśnik 0:1, a w dodatku od 37. minuty grali w osłabieniu.

Już pierwsza akcja meczu mogła zakończyć się bramką dla gospodarzy. Z kilku metrów główkował Woźniak, ale futbolówka obiła jedynie poprzeczkę.

W odpowiedzi zaatakowała Wiązownica, jednak bardzo groźne dośrodkowanie wzdłuż bramki przeciął jeden z obrońców Stali. W 20. minucie znów było gorąco pod bramką miejscowych; tym razem minimalnie chybił Arkadiusz Kasia. Wiązownica atakowała dalej: najpierw bardzo groźnie z dystansu uderzał Kacper Rop, a po chwili Wojciech Trochim złożył się do przewrotki, jednak po jego strzale piłka trafiła w słupek.

Po raz kolejny sprawdziło się piłkarskie powiedzenie o niewykorzystanych sytuacjach... Stal zaatakowała lewym skrzydłem, dośrodkowanie w pole karne i Ernest Skrzyński strzałem po ziemi dał Stali prowadzenie.

W 37. minucie Kamil Bentkowski sfaulował wychodzącego na czystą pozycję przeciwnika i od tego momentu Wiązownica grała w osłabieniu.

Wiązownica wyrównała kilka minut po zmianie stron; Rop odebrał piłkę na połowie gospodarzy, zgrał do Trochima, ten oddał do byłego zawodnika Resovii. 28-latek przymierzył obok bramkarza i w Kraśniku znów mieliśmy remis. Ale nie na długo, bo kolejna szybka akcja gości zakończyła się golem. Indywidualnym rajdem i celnym strzałem popisał się Arkadiusz Kasia.

"Niebiesko-żółci" starali się o wyrównujące trafienie, ale dobrze w bramce Wiązownicy spisywał się Arkadiusz Cynar.

- Drużyna pokazała olbrzymi charakter. Chłopaki zrobili coś niesamowitego. W drugiej połowie pokazaliśmy wielką wolę walki - cieszył się na gorąco po meczu prezes Wiązownicy, Ernest Kasia.

Stal Kraśnik - KS Wiązownica 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Skrzyński 25, 1:1 Rop 53, 1:2 A. Kasia 58.

Stal: Borusiński - Jagieła ż (68 Imiołek), Gajewski, Michalak (64 Chudyba), Wolski, Woźniak, Skrzyński, Zawierucha (68 Mażysz), Popiołek, Cygan (64 Czelej), Dyszy. Trener Marcin Wróbel.

Wiązownica: Cynar - Gliniak, Staszczak, Zając ż (70 H. Kasia), Bentkowski cz [37], Lorenc (81 Janiczak), Kmiotek, A. Kasia (90 Gil), Rop, Michalik, Trochim ż. Trener Jacek Piszczek.

Sędziował Wiśniowski (Tarnów).

Od 21 kwietnia 3-ligowy KS Wiązownica będzie jeździł na wyjazdowe mecze najnowszym autokarem marki MAN, dzięki współpracy klubu z firmą transportową i hotelem Splendor SPA.

3 liga. KS Wiązownica ma nowy autokar marki MAN. Zobaczcie, ...