3 liga. Wisłoka Dębica pokonała Podlasie Biała Podlaska. To pierwsza wygrana drużyny Dariusza Kantora

Miłosz Bieniaszewski
Zaktualizowano
Krzysztof Kapica
Wisłoka Dębica była faworytem meczu z Podlasiem Biała Podlaska i z tej roli nieźle się wywiązała.

Podlasie Biała Podlaska w poprzednim sezonie zajęło miejsce spadkowe i latem przygotowywało się do gry w 4 lidze. Tuż przed startem nowego sezonu z 3 ligi wycofała się jednak Soła Oświęcim i drużyna Podlasia otrzymała możliwość gry ligę wyżej, z czego skorzystała. W swoim pierwszym meczu przegrała 0:2 z Hutnikiem Kraków. W Dębicy nie było lepiej...

Wisłoka ruszyła na swojego rywala z impetem i szybko mogła zdobyć kilka bramek. Brakowało jednak wykończenia. W 11. minucie w słupek przymierzył Kacper Maik, ale z dobitką zdążył Dawid Sojda i zrobiło się 1:0.

- Po zdobytej bramce gra się uspokoiła - mówi Bogusław Pater, kierownik Wisłoki.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście i doprowadzili do wyrównania. Remis na pewno nikogo w Dębicy by nie cieszył, a więc miejscowi znów zaatakowali. Wreszcie, w 76. minucie podanie Sojdy na bramkę zamienił Maik.

Gospodarze nie chcieli dopuścić do nerwowej końcówki i w ostatnich minutach dwie bramki zdobył Damian Łanucha. Pomocnik Wisłoki raz przymierzył w bliższy róg, a raz w dalszy. W obu przypadkach uderzał z ok. 16 metrów. Wygrana dębiczan mogła być nawet okazalsza, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Sojda.

Wisłoka Dębica – Podlasie Biała Podlaska 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Sojda 11, 1:1 Kosieradzki 49, 2:1 Maik 76, 3:1 Łanucha 88, 4:1 Łanucha 90.

Wisłoka: Dybski 6 – Król 6, Cabała 5 (55 Remut), Hus 7 – Rębisz 6 (72 Bożek), Maik żżcz [90] 7, Fedan 6 (60 Wrzosek 6), Łanucha 8, Domański 5 (46 Wilk 6) – Sojda ż 7, Gwiazda 6 (67 Prokop). Trener Dariusz Kantor.

Podlasie: Zagórski – Marczuk, Konaszewski ż, Pyrka, Nieścieruk (81 Dmitruk) – Andrzejuk ż (85 Kędra), Zabielski ż (88 Skrodziuk), Komar ż, Jastrzębski (75 Kuron) – Kaznocha, Kosieradzki (60 Martynek). Trener Przemysław Sałański.