3 liga. Wisłoka Dębica przegrała na własnym obiekcie ze Stalą Kraśnik 1:2 [RELACJA, ZDJĘCIA]

SŁAWOMIR OSKARBSKI
Gospodarze od początku starali się narzucić swoje warunki i robili sporo zamieszania na połowie przeciwnika.

W 11 min. przyjezdnych uratowała ofiarna interwencja Bartosza Dyszego, chwilę później Tomasz Palonek wypatrzył w polu karnym Sebastiana Pawlaka, którego strzał jednak złapał Kamil Borusiński. Kiedy wydawało się, że bramka dla biało-zielonych jest kwestią czasu, przyjezdni wyszli z kontrą i niespodziewanie objęli prowadzenie. Kilka minut później w polu karnym gości padł szarżujący Patryk Zygmunt. Sędzia nie wskazał na „wapno”, tylko pokazał piłkarzowi Wisłoki żółty kartonik za symulkę. Gospodarze liczyli na „jedenastkę” także niedługo przed przerwą, kiedy w pojedynku z Przemysławem Dwórzyńskim na murawę przewrócił się Tomasz Palonek. Jedyną korzyścią dla biało-zielonych był jednak rzut rożny.

Miejscowi dopięli swego na początku drugiej odsłony, kiedy Dominika Cabałę powalił bramkarz gości, a Damian Łanucha pewnie wykorzystał rzut karny. Strata zmobilizowała gości i w 59 min. Wisłoka cudem przetrwała oblężenie swojej bramki.

Wiele emocji dostarczyła końcówka meczu. W 85 min. Łanucha uderzył zza pola karnego, golkiper odbił piłkę, a dobitka, na nieszczęście dla miejscowych, była ze spalonego. Po chwili interwencję meczu zaliczył Dybski, wyciągając bombę Kacpra Nastałka z rzutu wolnego.

W doliczonym czasie przyjezdni przeprowadzili jeszcze jedną akcję, Dariusz Partyka ratował się zagraniem ręką, co zaowocowało „czerwienią” i karnym.

Wisłoka Dębica – Stal Kraśnik 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Zawierucha 16, 1:1 Łanucha 51-k, 1:2 Adrian Popiołek 90+2-k.

Wisłoka: Dybski - Król ż (73 Partyka cz 90+1), Makowski (46 Pelc ż), Cabała ż – Sojda, Łanucha, Prokop, Zygmunt ż (46 Rębisz) – Pawlak (71 Lubera), Siedlik, Palonek ż. Trener Dariusz Kantor.