3 liga. Zadyszka Wisłoki Dębica, która tym razem uległa Chełmiance. Przełamanie nastąpi w Pucharze Polski?

Waldemar Mazgaj
Wisłoka (zielone stroje) passę porażek rozpoczęła od pojedynku z Podhalem, w którym padła twierdza przy ul. Parkowej fot. Sławomir Oskarbski
3 liga. Dębiczanie po dobrym początku sezonu złapali zadyszkę i przegrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem zespół Wisłoki Dębica uległ 0:2 Chełmiance.

- Do przerwy jeszcze było jako tako, ale później graliśmy już słabo - mówił Bogusław Pater, kierownik Wisłoki.

Jedyne okazje na gole gospodarze mieli po wrzutce Kozłowskiego i główce Radwanka, którą obronił Ciołek. Bramkarz Chełmianki popisał się też po sytuacyjnym strzale Radwanka i dobitce Siedlika.

Goście, choć grali bez Dziubińskiego i Bonina (zadebiutował za to Czułowski), cierpliwie szukali swoich szans i znaleźli je po przerwie. Kahsay strzelił gola po błędzie obrony, a Matoga przepuścił piłkę przy bliższym słupku, pomiędzy rękami. W 90. minucie Myśliwiecki zamknął zaś centrę z prawej strony.

Paweł Mróz cieszy się po zdobyciu w 90. minucie jedynego gola w tym meczu, który dał jego drużynie trzy punkty

Wielkie Derby Podkarpacia Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa W...

Dębiczanie szansę na przełamanie będą mieć w środę, gdy w meczu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski (początek o godz. 15) zagrają ze Świtem Szczecin. Wisłoka pojawia się w rozgrywkach centralnych po 23 latach przerwy, jako zwycięzca rywalizacji regionalnej na Podkarpaciu. Przypomnijmy, że w finale biało-zieloni ograli Stal w Stalowej Woli 1:0. Środowy rywal to zespół ze szczecińskiej dzielnicy Skolwin i także 3-ligowiec, który po 10. meczach grupy II zajmuje 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów.

Wisłoka Dębica - Chełmianka 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Kahsay 54, 0:2 Myśliwiecki 90.

Wisłoka: Matoga - Król, Cabała Ż, Kozłowski - Zygmunt, Górecki (27 Radwanek), Słoma (60 Łanucha), Fedan, Rębisz - Palonek (60 Smoleń), Siedlik (80 Matofij). Trener Dariusz Kantor.

Chełmianka: Ciołek - Wiatrak, Brzozowski (72 Grądz), Mazurek, Budzyński, Zbiciak, Bednara (84 Kanarek), Czułowski (67 Piekarski), Wołos, Myśliwiecki, Kahsay. Trener Tomasz Złomańczuk.