4 liga. Derby okręgu Krosno z niezdrowymi emocjami. Ekoball Stal Sanok uległa Karpatom Krosno

Bartosz Błażewicz
Tomasz Sowa
Druga z rzędu porażka Ekoball Stali Sanok na własnym boisku, tym razem w prestiżowych derbach okręgu z Karpatami Krosno.

Zapobiegawczo mecz rozegrany został bez udziału kibiców gości i chyba słusznie, bo po jego zakończeniu było bardzo gorąco, nie tylko zresztą na murawie.

Wcześniej dominowała futbolowa walka o każdy metr boiska, w której nieco lepiej odnajdywali się przyjezdni. To do nich należały pierwsze minuty, choć wkrótce mogli zostać skarceni, gdy uderzeniem z 18 metrów Sebastian Sobolak ostemplował słupek tuż przy spojeniu z poprzeczką.

Geo-Eko Ekoball Stal Sanok przegrała u siebie z Karpatami Krosno 1:2 w derbowym pojedynku 22. kolejki 4. ligi podkarpackiej.Geo-Eko Ekoball Stal Sanok - Karpaty Krosno 1:2 (0:0)0:1 Fundakowski 51, 0:2 Kowalski 88, 1:2 Kuzio 90

4 liga podkarpacka. Karpaty Krosno wygrały w derbach z Geo-E...

W odpowiedzi niecelnie strzelał Dawid Król. W końcówce pierwszej połowy inicjatywę przejęli gospodarze, ale kwadransa przewagi nie udało im się udokumentować golem.

Piłka zatrzepotała w siatce tuż po przerwie za sprawą Sobolaka, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Zamiast 1-0 kilka minut później było 0-1: po zagraniu niemal z linii końcowej Marek Fundakowski okazał się sprytniejszy od obrońcy i bramkarza razem wziętych.

Mając korzystny wynik drużyna z Krosna wzmocniła defensywę, nie zapominając jednak o kontrach. Najpierw okazji nie wykorzystał Michał Stasz, ale minutę przed końcem regulaminowego czasu gry kolejny wypad sfinalizował rezerwowy Dominik Kowalski, pieczętując zwycięstwo gości.

Nie był to jednak koniec emocji, bo dosłownie w ostatniej sekundzie honorowego gola dla Ekoballu Stal zdobył Mateusz Kuzio, dobijając piłkę wybitą przez obrońcę z linii bramkowej po główce Dominika Pielecha.

Po ostatnim gwizdku doszło do przepychanek na murawie. Nie popisali się też kibice, bo z trybun poleciało kilkanaście plastikowych butelek.

GEO-EKO EKOBALL STAL SANOK – KARPATY KROSNO 1:2 (0:0)

Bramki: 0-1 Fundakowski (51), 0-2 Kowalski (89), 1-2 Kuzio (90+4).

Ekoball Stal: Krzanowski 5 – S. Słysz 5 (74. Kuzio), Adamiak 5, Kokoć 5, Wójcik 5 (88. Femin) – Tabisz 5, Jaklik 5 (61. Niemczyk), Lorenc 6, Ząbkiewicz 5 (74. Pielech), Baran 5 – Sobolak 5.

Karpaty: Krawczyk 5 – Gierlasiński 6, Burka 6, Śliwiński 6, Groborz 6 – Sikorski 6, Król 5, Knap 5, Stasz 5 (90. Zięba), Wojtasik 5 – Fundakowski 6 (74. Kowalski).

Sędziował Kantor 6 (Dębica).
Żółte kartki: Adamiak, Baran, Krzanowski – Groborz.
Widzów: 950.

Trenerski dwugłos:

MATEUSZ OSTROWSKI, trener Ekoballu Stal:
Był to w miarę wyrównany pojedynek, w którym Karpaty okazały się drużyną bardziej waleczną, co chyba zdecydowało o jej zwycięstwie. Wydaje się, jakby w meczach przed własną publicznością moi zawodnicy mieli spętane nogi.

DARIUSZ JĘCZKOWSKI, trener Karpat:
Udał nam się rewanż za jesienną porażkę na własnym boisku. Dziś po dobrym początku niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę, ale nasza obrona zagrała dość pewnie. W drugiej połowie nastawialiśmy się na kontry, które przyniosły dwa gole.