4 liga. Głogovia Głogów Małopolski przegrała pierwszy mecz w sezonie - ich pogromcami okazali się piłkarze Stali II Mielec

Zaktualizowano
Głogovia (niebieskie stroje) przegrała pierwszy raz w sezonie
Głogovia (niebieskie stroje) przegrała pierwszy raz w sezonie Michał Czajka
Każda passa się kiedyś kończy - przekonali się o tym w środę piłkarze Głogovii Głogów Małopolski, którzy przegrali u siebie wyraźnie ze Stalą II Mielec.

Przed meczem ze Stalą II Mielec Głogovia miała na swoim koncie komplet punktów. Początek spotkania nie zapowiadał też, że w środę może się coś zmienić, bo gospodarze mocno zaczęli i już na początku spotkania Szymański mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale jego strzał był minimalnie niecelny. W ogóle w pierwszych 45 minutach Głogovia wyglądała lepiej, choć może własnie przez to, że grała agresywnie i piłkarze trenera Artura Szkutnika sporo biegali, na drugą połowę brakło trochę sił.

Już bowiem 8 minut po przerwie Barisić zdobył bramkę dla gości wykorzystując błąd defensywy Głogovii. Potem gra gospodarzom się posypała, a Stal spokojnie czekała na swój moment, by zadać kolejny cios. Należy pochwalić piłkarzy z Mielca za to, że bardzo mądrze grali w obronie i spokojnie budowali swoje akcje. Na 2:0 podwyższył Lisowski, a chwilę później Głogovia przegrywała już 0:3, bo Lipkę pokonał Olszewski. 3 minuty później mogło być nawet 4:0 dla Stali, ale karnego nie wykorzystał Załucki (Lipka obronił). Gospodarze odpowiedzieli jedynie golem Szkolnika z rzutu wolnego w samej końcówce meczu.

Głogovia Głogów Małopolski - Stal II Mielec 1:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Barisić 53, 0:2 Lisowski 75, 0:3 Olszewski 78, 1:3 Szkolnik 90+1.

Głogovia: Lipka 4 - Kłak 3, Kozubek 3, Szkolnik 4, Delekta 3 (68 Nieckarz ż 3), Brogowski 3 - Szyszka 3, Chamera ż 3 (68 Korbecki 3), Codello 3 (63 Szczoczarz 3), Pałys-Rydzik ż 4 (90 Złamaniec) - Szymański 4 (68 Hajkowicz 3). Trener Artur Szkutnik.

Stal: Primel 7 - Załucki 7, Bodzioch 7, Kozłowski 7 (83 Bakowski), Urbańczyk 7, Soljić 7 (71 Mazur), Lisowski 7, Sobczyk 7 (81 Kron), Seweryn 7 (62 Silva 7), Olszewski 7 (88 Skiba), Barisić 7 (73 Kramarz). Trener Damian Skiba.

Sędziował Horoszkiewicz 6 (Przeworsk). Widzów 70.

polecane: FLESZ: Decydujące mecze kadry w eliminacjach Euro 2020