4 liga. Karpaty Krosno wyszły z opresji i wywiozły cenne punkty z Ustrzyk Dolnych

sec
Jakub Czech
Dwie trójki, czyli 3. minuta pierwszej połowy oraz 3. po przerwie, okazały się wyjątkowo szczęśliwe dla krośnian, wszak w obydwu przypadkach goście zdobywali gole dające prowadzenie, co w dużym stopniu ustawiało mecz na kolejne fragmenty.

Podkreślić od razu należy, że nie wszystko układało się po myśli Karpat w pierwszej części. Oto bowiem gospodarzy strata gola nie wybiła za bardzo z rytmu, nadal robili swoje, a konkretnie próbowali przedostać się jak najbliżej bramki przeciwnika. W 21. minucie trzech piłkarzy z Ustrzyk znalazło się w polu karnym Karpat i na tyle skutecznie zakręciło przyjezdnymi defensorami, że ci ratowali się faulem. Sędzia podyktował zatem jedenastkę, zaś karnego pewnie wykorzystał Hanson Kumah-Doe. Parę chwil później po znakomitym zagraniu z lewej strony boiska Radosław Macnar skierował piłkę do bramki z najbliższej odległości, co oznaczało, że Arłamów zapewnił sobie bramkową przewagę.

Sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie, więc końcówka pierwszej odsłony i początek drugiej należały do krośnian, a dokładnie do Wiktora Majewskiego. Pomocnik Karpat wraz ze skrzydłowym Karolem Wajsem przeprowadzili szybkie akcje, finalizowane celnymi strzałami Majewskiego, najpierw głową, a następnie nogą. W konsekwencji Karpaty ponownie wygrywały, ale już nie popełniły błędów z pierwszej połowy i w zasadzie kontrolowały przebieg wydarzeń na murawie do samego końca spotkania. Zdołały jeszcze podwyższyć rezultat za sprawą wykorzystującego rzut karny Dawida Króla i wywiozły z Ustrzyk komplet cennych punktów, umacniających krośnian w czołówce tabeli.

MKS Arłamów Bieszczady Ustrzyki Dolne - Karpaty Krosno 2:4 (2:2)

Bramki: 0:1 Płonka 3, 1:1 Kumah-Doe 21-karny, 2:1 Macnar 36, 2:2 Majewski 44, 2:3 Majewski 48, 2:4 Król 81-karny.
Bieszczady: Półkoszek – Rąpała, Kumah-Doe, Bilański ż, Szczurek – Espania, Dobrzański (64 Pilch), Basić (80 Moskalets), Zięba, Sumara – Macnar. Trenerzy Piotr Ożóg, Kamil Walaszczyk.

Karpaty: Krawczyk – Smoleń (89 Baran), Król, Pelczar, Gul – Gierlasiński, Głód (38 Jędryas), Kowalski (46 Frydrych), Majewski (69 Wojtasik), Wajs (83 Białogłowicz) – Płonka (70 Fundakowski). Trener Dariusz Liana.

Sędziował Mastaj (Dębica). Widzów 300 (80 z Krosna).