4 liga: Korona Rzeszów pokonała w meczu na szczycie Stal II Mielec [ZDJĘCIA]

Watkem Korona Bendiks Rzeszów pokonała u siebie Stal II Mielec 2:0 w meczu na szczycie 4 ligi podkarpackiej Łukasz Pado
Korona Rzeszów wróciła na fotel lidera 4 ligi Podkarpackiej. Podopieczni Michała Szymczaka pokonali u siebie rezerwy Stali Mielec 2:0 w meczu na szczycie.

To już drugi mecz na szczycie Korony w ciągu tygodnia. W poprzednią niedzielę rzeszowianie po niesamowitej końcówce pokonali na wyjeździe Głogovię, czym strącili ją z pozycji lidera. Teraz ofiarą drużyny ze stolicy Podkarpacia padł młody zespół mieleckiej Stali.

Górą w tym meczu wzięło doświadczenie. Posiadająca w swoich szeregach kilku rutyniarzy Korona wykorzystała początkowy stres młokosów z Mielca i już w 9. minucie po rożnym Macieja Maślanego i strzale z półwoleja Jaromira Skiby było 1:0.

Od tego momentu Korona mogła uspokoić grę, wciągać rywala na swoją połowę i kontratakować. Stal nie zamierzała tanio skóry sprzedać i parła na rywala. Lewą stroną kilka szarż wykonał Wanderley Silva, wszystkie jednak próby mielczan kończyły się niecelnymi lub zbyt słabymi strzałami, by zaskoczyć bramkarza miejscowych.

Kluczowa w tym meczu okazała się końcówka pierwszej połowy. Stal Mielec miała najlepszą okazję na wyrównanie, bo po faulu Sebastiana Kocója, był karny dla gości. Nic z tego, Wojciech Lisowski strzelił mało precyzyjnie i jego uderzenie obronił Paweł Pawlus. To już trzeci w tym sezonie niewykorzystany rzut karny przez rezerwy Stali. Zemściło się to bardzo szybko. Kilka minut później Korona miała wolnego 25 metrów od bramki mielczan. Piłkę dośrodkował Sergiei Siwyj, zgrał ją głową Maciej Maślany, znajdujący się w polu bramkowym Mateusz Padiasek w asyście kilku rywali wpakował ją do siatki. Sędzia Wojciech Wolan zakończył pierwszą połowę kilka sekund później.

Po zmianie stron częściej w posiadaniu piłki byli mielczanie, ale niewiele z tego wynikało. Strzały graczy Stali zazwyczaj szybowały ponad bramką Pawlusa, a Korona ciągle straszyła kontratakami. Na boisko wszedł również Damian Skiba, grający trener Stali, ale i on nie był w stanie odwrócić losów mecz.

Watkem Korona Bendiks Rzeszów – Stal II Mielec 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Skiba 9, 2:0 Padiasek 45.

Korona: Pawlus 7 – Padiasek 7 (90 Gołda), Siwyj 7, Ferenc 7 ŻK, Kocój 6 ŻK – Karwacki 6 (88 Sarzyński), Skiba 7, Jędryas 7 (80 Bieniasz), Maślany 7 (60 Bigus) – Przybyło 6 (74 Gwizdała), Walat 6. Trener Michał Szymczak.

Stal II: Primel 6 – Załucki 5 ŻK, Mazur 5 (88 Chmielowiec), Kozłowski 5 ŻK, Kron 5 ŻK (77 Kiełbasa) – Wanderley Silva 6, Olszewski 5, Lisowski 4, Seweryn 5 (55 Skiba ŻK) – Soljić 5 (46 Bakowski 5), Kramarz 5. Trener Damian Skiba.

Sędziował: Wolan – 7 (Tarnobrzeg). Widzów 300.