4 liga. Legion Pilzno pokonał Orła Przeworsk. Nie obyło się bez kontrowersji sędziowskich

Legion Pilzno (czerwone koszulki) pokonał Orła Przeworsk.
Legion Pilzno (czerwone koszulki) pokonał Orła Przeworsk. Grzegorz Kostka
Legion po bardzo ciężkim meczu pokonał Orła. Goście mimo tego, że mieli więcej klarownych sytuacji do zdobycia bramki to jednak nie wywieźli z Pilzna punktów. Nie obyło się niestety bez kontrowersji sędziowskich.

Goście otworzyli wynik za sprawą bardzo ładnego uderzenia z dystansu Patryka Brody. Kilka minut później gospodarze wyrównali. Do bramki bronionej przez Makowskiego po raz pierwszy trafił Jakub Szewczyk – oddał strzał w zamieszaniu podbramkowym. Absolutnie z tym nie zgadzali się goście twierdząc, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej. W 62 minucie zwycięską bramkę dla Pilźnian zdobył Jakub Szewczyk, wykańczając kontrę rozpoczętej przez Tomasza Baryczę. Najlepszą okazję dla goąści zmarnował Hubert Bednarz, który z kilku metrów nie trafił do siatki mając przed sobą tylko bramkarza.

- Jak zwykle szybko straciliśmy bramkę. Na szczęście szybko zareagowaliśmy i padło wyrównanie. W drugiej połowie przy przewadze Orła, zdobyliśmy drugą bramkę. Cieszy postawa bramkarza, który dwukrotnie po strzałach z bliska nas ratował. Co do bramki na 1:1 to nie widziałem, nie będę się wypowiadał

- podsumował opiekun Legionu, Roman Gruszecki.

Legion Pilzno - Orzeł Przeworsk 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Broda 8, 1:1 Szewczyk 14, 2:1 Szewczyk 67.

Legion: Maniecki – Serwon (87 Tomasiewicz), Syguła, Kędzior (69 Czyjt), Buras (55 Buras) - Pęcak, Nalepka (73 Nalepka), Barycza (90 Turczyn), Szewczyk ż (78 Chmura), Mazur - Misztal. Trener Roman Gruszecki.

Orzeł: Makowski - Kowal, Pikuła, Salwach, Barszczak ż - Kruk (46 Dec), Obłoza (86 Stypa), Flis, Broda ż, Czyrny ż (87 Bogacz), Boratyn (64 Bednarz). Trener Paweł Załoga.

Sędziował Stodolak (Krosno). Widzów: 100.