4 liga. Orzeł Przeworsk przegrał z Karpatami Krosno. Gospodarze w roli św. Mikołaja [ZDJĘCIA]

Karpaty Krosno (czarne stroje) zdobyli pięć bramek w Przeworsku
Karpaty Krosno (czarne stroje) zdobyli pięć bramek w Przeworsku Grzegorz Kostka
Mimo padającego deszczu, kibice w Przeworsku obejrzeli ciekawe spotkanie, toczone w żywym tempie, w którym końcowy wynik nie do końca oddaje przebieg spotkania.

Pierwszy kwadrans zdecydowanie należał do Orła, który dwukrotnie omal nie zdobył bramki. Uderzenia Macieja Lecha i Jacka Flisa nie bez problemów obronił Mateusz Krawczyk. Dopiero w 15 minucie czujność Roberta Kurosza sprawdził Szymon Dziadosz. Gdy wydawało się, że to gospodarze otworzą wynik meczu, wspomniany Szymon Dziadosz, wykorzystał błąd Sebastiana Pikuły i strzałem w długi róg dał prowadzenie Karpatom. Trzy minuty później pięknym strzałem z dystansu popisał się Maciej Lech, doprowadzając do remisu. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Kacper Najsarek sprokurował rzut karny dla gości i po strzale z „wapna” Dawida Króla, przyjezdni zeszli na przerwę z prowadzeniem.

Po zmianie stron obrońcy Karpat w ostatniej chwili zdjęli piłkę Dawidowi Czyrnemu z nogi, ratując swój zespół przed stratą bramki. W odpowiedzi kolejny błąd tym razem Marka Gwoździa i Patryka Andreasika wykorzystał Karol Czelny. Orła dobił Asante wykorzystując znów błędy w ustawieniu defensywy gospodarzy. Orzeł też miał swoje szanse ale po strzałach Huberta Bednarza, Dawida Czyrnego i Karola Wilka, skutecznie bronił Mateusz Krawczyk.

- Graliśmy z dobrym zespołem, rozdajemy prezenty jak w klasie okręgowej. Jedynie mogę nie mieć pretensji do zawodników ofensywnych, bo próbowali, stwarzali sytuacje, ale dobra dyspozycja Krawczyka uchroniła Karpaty przed bramkami. W defensywie niestety brak jakości, za dużo błędów i to boli, to przekłada się na nasze porażki. – skomentował na gorąco mecz, rozżalony trener Orła, Grzegorz Sitek.

Orzeł Przeworsk - Karpaty Krosno 1:5 (1:2)

Bramki: 0:1 Dziadosz 25, 1:1 Lech 28, 1:2 Król 45+3-karny, 1:3 Czelny 60, 1:4 Asante 76, 1:5 Asante 90+3.

Orzeł: Kurosz - Najsarek, Pikuła, Andreasik (84 Bogacz), Broda – Flis (72 Dec), Gwóźdź (62 Boratyn), Obłoza, Lech ż, Bednarz (72 Wilk) – Czyrny ż. Trener Grzegorz Sitek.

Karpaty: Krawczyk – Król (83 Pelczar), Stasz, Zych (57 Asante), Sikorski – Czelny (67 Kozubal), Stańko, Fundakowski (67 Ramiro), Wajs (78 Blezień) – Gierlasiński, Dziadosz. Trener Dariusz Liana.