4 liga podkarpacka. Cosmos Nowotaniec przekonująco wygrał z rezerwami Resovii [ZDJĘCIA]

Paweł Miś
Paweł Miś
Cosmos Nowotaniec strzelił osiem bramek w starciu z rezerwami Resovii.
Cosmos Nowotaniec strzelił osiem bramek w starciu z rezerwami Resovii. Tomasz Sowa
W zaległym spotkaniu 12. kolejki 4 ligi podkarpackiej drużyna Cosmosu Nowotaniec przekonująco wygrała z zespołem rezerw Resovii 8:0 (4:0).

Pierwszą groźną akcję w meczu stworzyli sobie zawodnicy z Rzeszowa. Shkarban z najwyższym trudem odbił piłkę po strzale głową Ostrowskiego. Później dominował już Cosmos. W 8. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Mykytsey, jednak futbolówka minęła bramkę gości.

Od tego momentu zarysowała się bardzo wyraźna przewaga piłkarzy Nowotańca. Wynik spotkania otworzył w 23. minucie Nazar Verbnyy pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Rezultat w kolejnych minutach pierwszej odsłony podwyższyli Majcher, ponownie z rzutu wolnego Verbnyy oraz Khomchenko.

Po zmianie stron Cosmos kontynuował ofensywną grę i strzeleckie popisy. Do siatki trafiali dwukrotnie Kalemba oraz Łychowydko i Khomchenko. Podopieczni trenera Pastuszaka zanotowali efektowne zwycięstwo i wskoczyli na fotel lidera 4 ligi podkarpackiej.

Cosmos Nowotaniec - PZU SMS Resovia II Rzeszów 8:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Nazar Verbnyy 23-wolny, 2:0 Szymon Majcher 32, 3:0 Nazar Verbnyy 40-wolny, 4:0 Viktor Khomchenko 44, 5:0 Krystian Kalemba 50, 6:0 Wiktor Łychowydko 52, 7:0 Viktor Khomchenko 66, 8:0 Krystian Kalemba 87.

Cosmos: Y. Shkarban - I. Hura (46 K. Kalemba), S. Mykytsey, D. Petryk, Y. Pinchuk (53 P. Gomułka) - K. Pieniążek (57 F. Karczyński), N. Verbnyy, W. Łychowydko (64 Y. Tkachenko), Sz. Majcher ż (53 S. Vatsyak) - V. Khomchenko (72 M. Yaroshevych), H. Espana (57 B. Crespo). Trener Grzegorz Pastuszak.

Resovia II: K. Rakus - Ł. Ostrowski (82 Czapniewski), M. Modrzejewski ż, J. Zybała, D. Szpojnarowicz (33 O. Borkanov) - D. Pirnach (71 A. Zięba), K. Drelicharz (50 Kut), P. Stępak ż (46 J. Piątek), L. Ceci - J. Maćkowiak (85 D. Kotecki), K. Karcz (57 J. Jaroch). Trener Marcin Laska.

Sędziowali: Mateusz Warzocha, Bartosz Barć, Dawid Półchłopek (Rzeszów)