4 liga podkarpacka. Cosmos Nowotaniec wywalczył komplet punktów w starciu z Koroną Rzeszów

Paweł Miś
Paweł Miś
Cosmos wygrał kolejne spotkanie i pozostał na fotelu lidera
Cosmos wygrał kolejne spotkanie i pozostał na fotelu lidera Tomasz Sowa
Cosmos Nowotaniec odniósł zwycięstwo w spotkaniu z Koroną Rzeszów i zachował pozycję lidera.

Pierwsza połowa zaczęła się od ataków Cosmosu. W początkowym kwadransie swoje strzały oddali Diaz i Yavorskyi, ale piłka po ich uderzeniach minęła bramkę. Korona próbowała szybkich ataków i w kilku sytuacjach zbliżyła się pod pole karne gospodarzy, ale nie były to stuprocentowe okazję do objęcia prowadzenia. Cosmos często próbował strzałów z dystansu, lecz Pawlus skutecznymi paradami chronił swój zespół przed utratą gola. W 45. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Roslyakov i Cosmos przez resztę meczu musiał grać w osłabieniu.

Podrażnieni gospodarze od początku drugiej odsłony ruszyli do ofensywy. W 48. minucie Cosmos objął prowadzenie po strzale Khomchenki, a chwilę później Yavorskyi zaskoczył Pawlusa strzałem z rzutu wolnego podwyższając rezultat. Goście z Rzeszowa szybko odpowiedzieli i za sprawą trafienia Chaverry zdobyli kontaktową bramkę. Korona ambitnie próbowała odrobić straty, ale to Nowotaniec zadał decydujący cios. W doliczonym czasie gry Nahornyi posłał piłkę do siatki i zapewnił gospodarzom komplet punktów. Zmniejszyć rozmiary porażki próbował jeszcze Peda, ale futbolówka po jego strzale z dystansu trafiła w poprzeczkę bramki miejscowych.

W następnej serii gier Cosmos na wyjeździe zagra z Wólczanką Wólka Pełkińska, natomiast Korona na własnym obiekcie zmierzy się z LKS-em Skołoszów.

Cosmos Nowotaniec - Korona Rzeszów 3:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Viktor Khomchenko 48, 2:0 Vadym Yavorskyi 51-wolny, 2:1 Luis Chaverra Martinez 52, 3:1 Ihor Nahornyi 90+1.

Cosmos: Shkarban – Zastavnyi ż, Petryk, Mykytsey, Pena – Kalemba, Demianenko (65 Geci), Roslyakov ż ż, cz, Diaz (73 Nahornyi) – Khomchenko ż, Yavorskyi ż (75 Bohomaz). Trener Grzegorz Pastuszak.

Korona: Pawlus – Pawłowski, Kapłan, Bober, Peda, Buda, Popek, Verbnyy, Czernysz, Chaverra Martinez (58 Reichel), Krajewski. Trener: Jarosław Pacholarz.

Sędziował: Krzysztof Pachołek (Lubaczów). Widzów: 300.