4 liga podkarpacka. Dziesięć goli w Wiśniowej, Wisłok uratował remis ze SPEC Stalą Łańcut

Tomasz Paryś
Wisłok Wiśniowa po emocjonującym meczu zremisował ze Stalą Łańcut.
Wisłok Wiśniowa po emocjonującym meczu zremisował ze Stalą Łańcut. Krzysztof Paryś
Dawno kibice w Wiśniowej nie byli świadkami takiego widowiska, jakie zafundowali im piłkarze Wisłoka oraz SPEC Stali Łańcut.

Gospodarze zaskoczyli wicelidera już na samym początku meczu. W 3. minucie po rzucie rożnym piłkę do bramki skierował Filip Krępa. Chwilę potem po długim rogu uderzył Wiktor Majewski i Kacper Grygiel ponownie skapitulował. Po dwóch mocnych ciosach Wisłoka, z murawy boiska szybko zaczęli podnosić się goście. Najpierw dośrodkowanie Konrada Bucia zamknął na dalszym słupku Wojciech Reiman, a za chwilę Patryk Róg znalazł się sam obok Matthewa Korziewicza i doprowadził do wyrównania stanu gry. To był zabójczy kwadrans, ale równie emocjonująco było w drugiej połowie. Jeszcze przed zejściem na krótki odpoczynek do szatni, Igor Tarała dał jednobramkową zaliczkę swojej drużynie.

W drugiej części gry dał znać o sobie Paweł Piątek. To on dał sygnał niedługo po przerwie, że można z wiceliderem dzisiaj powalczyć o punkty. W 50. minucie Krzysztof Kasperkowicz dograł wprost na głowę napastnika gospodarzy i było 3:3. W 73. minucie Piątek strzelił gola bezpośrednio z rzutu wolnego, ale piłka jeszcze po rykoszecie zmyliła Grygiela. Stal Łańcut wyszła na prowadzenie trzy minuty wcześniej, bo w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Patryk Wójcik i z bliska wpakował piłkę do siatki.

W 80. minucie ponownie szalę na swoją korzyść przechylili łańcucianie. Po kontrze i przeniesieniu akcji na lewe skrzydło do Konrada Bucia, ten wpadł w pole karne i po krótkim słupku zaskoczył Korziewicza. Gdy wydawało się, że to już koniec popisów strzeleckich jednych i drugich, remis w 90. minucie meczu uratował Wiktor Majewski, dobijając strzał z kilku metrów.

Wisłok Wiśniowa - SPEC Stal Łańcut 5:5 (2:3)

Bramki: 1:0 Krępa 3, 2:0 Majewski 7, 2:1 Reiman 12, 2:2 Róg 14, 2:3 Tarała 30, 3:3 Piątek 50, 3:4 Wójcik 70, 4:4 Piątek 73, 4:5 Buć 80, 5:5 Majewski 90.

Wisłok: Korziewicz - Czelny, Walicki (53 Koczela), Szymański, Kasperkowicz - Krok, Krępa, Kovtok ż, Czernysz - Majewski, Piątek. Trener Grzegorz Sitek.

Stal: Grygiel - Mach, Cwynar, Kocój, Kardyś - Więcek - Wójcik, Tarała (90 Sowa), Reiman, Buć ż - Róg (75 Płocica). Trener Krzysztof Korab.

Sędziował: Kijowski (Krosno). Widzów: 100.