4 liga podkarpacka. Ekoball Sanok skuteczniejszy i zwycięski

Sebastian Czech
Sanoczanie cieszyli się ze zwycięstwa nad JKS-em
Sanoczanie cieszyli się ze zwycięstwa nad JKS-em Tomasz Sowa
Ekoball Sanok pokonał JKS Jarosław 1:0. Zwycięskiego gola zdobył Miłosz Gierczak.

Przez większą część meczu przeważali goście, częściej goszcząc pod sanocką bramką, oddając więcej groźnych strzałów na bramkę rywali, wypracowując sobie dogodniejsze okazje do zdobycia gola. Nie za postawę wszelako przyznawane są punkty, a za zdobyte bramki. Tę zdołali strzelić miejscowi, dzięki czemu świętowali zwycięstwo.

Pozostający w defensywie Ekoball Stal, na nieco ponad kwadrans przed zakończeniem spotkania, przeprowadził kontratak, po którym wprowadzony kilka minut wcześniej Miłosz Gierczak z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. W pierwszej połowie na listę strzelców po stronie sanoczan mógł wpisać się Szymon Płocica, lecz piłkę po jego uderzeniu z bliska głową złapał Maksym Guridov.

Wśród gości natomiast, po pół godziny gry okazję zaprzepaścił Kamil Pajda, pudłując z 13 metrów, tuż przed przerwą Mateusz Dubaj za daleko wypuścił sobie piłkę w polu karnym, w konsekwencji czego bramkarz zdołał obronić.

W drugiej połowie Oliwier Pilch nieznacznie chybił z 20 metrów, Piotr Pindak również z dystansu posłał futbolówkę tuż obok słupka, a Rafał Dusiło z 12 metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Natomiast uderzenie tego piłkarza z ponad 20 metrów z najwyższym trudem na róg odbił Dariusz Półkoszek.

Ekoball Stal Sanok – JKS Jarosław 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Gierczak 73.

Ekoball: Półkoszek – Gawlewicz, Barszczak, Sobol, Sz. Słysz – Zieliński, Kloc, Tabisz (61 K. Słysz), Domaradzki (64 Gierczak), Maślany (90+6 D. Kogut) – Płocica. Trener Paweł Załoga.

JKS: Guridov – Bartnik, Baran, Płoszczyńskij, Pilch (83 Rodrigues) - Brodowicz (75 Kopcio), Pajda (86 Sęk), Sobolewski, Dubaj, Pindak – Dusiło 75 Nowogrodzki). Trener Grzegorz Baran.