4 liga podkarpacka. Głogovia Głogów Małopolski pokonała Polonię Przemyśl 2:0, a mogła wyżej [ZDJĘCIA]

Łukasz Solski
Głogovia Głogów Małopolski ograła w sobotę Polonię Przemyśl 2:0. Wynik mógłby być wyższy, ale karnego w 38 minucie nie strzelił Mateusz Załucki, piłka po jego strzale uderzyła w słupek.

Przyjezdni zaczęli bardzo mocno i już w 15. minucie cieszyli się z prowadzenia 1:0. Arkadiusz Gil dograł w pole karnego do Przemysława Pyrdka, który przyłożył nogę tuż przed bramką. W 20. minucie Dawid Pałys-Rydzik mógł podwyższyć, ale po podaniu Bartłomieja Buczka, strzelił w poprzeczkę! W 38. minucie Grzegorz Płonka wpadł w "szesnastkę" pomiędzy dwóch obrońców Polonii i według sędziego został sfaulowany. Do karnego podszedł Mateusz Załucki – piłkarz strzelił w słupek! Gracjan Maciewicz doskoczył jeszcze do piłki i wybił ją na róg. Polonia także atakowała, ale nie miała klarownych sytuacji.

2:0 – najniższy wymiar kary

Tuż po zmianie stron Głogovia strzeliła drugiego gola. Gil dostał podanie na wolne pole po lewej stronie boiska i strzałem w długi róg pokonał Maciewicza. W kolejnej akcji swoją bramkę mógł zdobyć Buczek, ale na piątym metrze nieczysto uderzył w futbolówkę. Polonia była pod ścianą. Rywala mógł dobić Pałys-Rydzik, ale w 63. minucie po ładnej akcji, ponownie zatrzymała go poprzeczka gospodarzy! W 80. minucie Załucki zobaczył drugą żółtą kartkę i goście grali w osłabieniu. Polonia walczyła o honorowe trafienie. Dwukrotnie refleks Piotr Lipki sprawdził Krystian Kazek, ale golkiper Głogovii był tego dnia dobrze dysponowany.

Mamy duży potencjał

- Wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Powinniśmy wygrać 3:0, a może nawet 4:0. Mieliśmy plan na ten mecz, udało się go zrealizować i to nas bardzo cieszy. Naszym celem jest zdobycie jak największej liczby punktów i zagnieździć się wysoko w tabeli. A co później? Nad tym będziemy się jeszcze zastanawiać. Mamy duży potencjał indywidualnie i jako zespół. Stać nas na odnoszenie zwycięstw – powiedział po spotkaniu w Przemyślu trener Głogovii, Jakub Słomski.

Polonia Przemyśl – Głogovia Głogów Młp. 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Pyrdek 15, Gil 48.

Polonia: Maciewicz – Głuszko (72 Walczyszewski), Kuźniar, Zanko, Andreasik (72 H. Błahuciak), Solarz, Szpilka, Kazek, Kowalski (55 Wanat), R. Błahuciak, Janas. Trener Piotr Cisek.

Głogovia: Lipka – Kłak, Kloc (70 Przybyło), Załucki żk żk czk [80], Hus żk, Gil, Pałys-Rydzuk, Chamera, Płonka żk, Pyrdek, Buczek (64 Pilecki). Trener Jakub Słomski.

Sędziował Jakub Stodolak (Krosno). Widzów 50.