4 liga podkarpacka. Głogovia Głogów Małopolski rozbiła Piasta Tuczempy – kolejna wygrana pod wodzą Jakuba Słomskiego [RELACJA, ZDJĘCIA]

Głogovia (na niebiesko) pewnie pokonała Piasta
Głogovia (na niebiesko) pewnie pokonała Piasta Michał Czajka
Głogovia Głogów Małopolski w meczu z Piastem Tuczempy chciała podtrzymać swoją dobrą passę. Rywale natomiast nie zamierzali im tego zadania ułatwiać.

Gospodarze już na samym początku meczu mogli wyjść na prowadzenie, ale karnego nie wykorzystał Adrian Chamera. To jednak nie zniechęciło miejscowych i już w 8. minucie na prowadzenie wyprowadził Głogovię Płonka. Piłkarze Jakuba Słomskiego mieli przewagę, ale z biegiem czasu do głosu zaczęli też dochodzić przyjezdni. Ostatecznie w pierwszych 45 minutach więcej goli nie padło.

Druga część meczu znowu kapitalnie zaczęła się dla gospodarzy – akcję rozpoczął wprowadzony po przerwie Przemysław Pyrdek, który bardzo dobrze dograł w pole karne do Grzegorza Płonki, a ten po raz drugi w środowe popołudnie pokonał Jakiela. Na tym jednak piłkarze z Głogowa nie zamierzali poprzestać. W kolejnych minutach próbowali się przedostać pod bramkę Piasta, ale tym razem bezskutecznie. Jednak w 57. minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Dawid Pałys-Rydzik, który zauważył, że bramkarz rywala nie jest najlepiej ustawiony i podwyższył na 3:0. Głogovia miała przewagę w środku pola i co jakiś czas próbowała się przedzierać w pole karne rywala, by zdobyć kolejne gole. W 70. minucie znowu dał o sobie znać Płonka, który wpadł z prawej strony w „16” i został sfaulowany przez obrońcę Piasta. Tym razem Głogovia nie zmarnowała już takiej sytuacji i Jakiela z 11 metrów pokonał Załucki. Zaraz potem na 5:0 mógł podwyższyć Pyrdek, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam. W końcówce honorowego gola dla Piasta mógł zdobyć Benc, ale dobrze w tej sytuacji spisał się Lipka. W końcówce miejscowi jeszcze zdołali zdobyć piątego gola – komplet punktów przypieczętował Chamera, a goście odpowiedzieli golem z karnego Nogi.

Głogovia Głogów Małopolski - Piast Tuczempy 5:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Płonka 8, 2:0 Płonka 48, 3:0 Pałys-Rydzik 57, 4:0 Załucki 71-karny, 5:0 Chamera 89, 5:1 Noga 90-karny.

Głogovia: Lipka – Kłak, Hus (58 Załucki), Gil (77 Przybyło ż), Chamera, Czado ż (46 Pyrdek), Pałys-Rydzik (79 Tarnowski ż), Pilecki, Płonka ż (85 Rębisz), Kloc, Tetlak ż. Trener Jakub Słomski.

Piast: Jakiel ż – Stopyra, Sas (73 Benc), Sobol, Demski ż, Buczkowski, Suberlak, Pasaj (69 Zieliński), Wielgosz, Noga, Wiącek. Trener Marek Strawa.

Sędziował Szydełko (Rzeszów). Widzów 50.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani