4 liga podkarpacka. Głogovia wygrywa w Rzeszowie z Koroną. Ma trzy punkty, tylko bramek mało...

bum
Drużyna Głogovii odniosła ósme zwycięstwo w tym sezonie
Drużyna Głogovii odniosła ósme zwycięstwo w tym sezonie Facebook Głogovii
Głogovia wywiązała się z roli faworyta i pokonała outsidera z Rzeszowa 2:1. Wynik ustalony został już do przerwy. Goście mieli dużo okazji, ale tylko dwa razy trafili do siatki Korony. Po dwóch remisach, jedenastka z Głogowa odniosła ósme zwycięstwo w sezonie. Gospodarze kończyli spotkanie w dziesięciu.

Gol Tomasza Płonki już na początku meczu, który odbywał się w trudnych warunkach, niewątpliwie wpłynął na dalszą grę. Zawodnik Głogovii odebrał piłkę obrońcy Korony, pobiegł sam w stronę bramki i wycelował jak trzeba. Także przy drugim trafieniu przyjezdnych duży udział miał Płonka, bo był faulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Filip Czop.

Głogowianie przez całe spotkanie posiadali inicjatywę i przewagę, wypracowali sobie kilka dogodnych sytuacji - m.in. Kamil Pilecki był "sam na sam z bramkarzem rywali, a innym razem piłka odbiła się od poprzeczki. Już przed przerwą goście powinni jeszcze dwa razy trafić do siatki ambitnie grającej Korony. Skończyło się tylko na dwóch, które dały im trzy punkty. W 30 minucie Przemysław Zieliński po kontrze, strzałem w długi róg, zdobył kontaktowego gola i już do końca pojedynku Głogovia musiała się mieć na baczności.

W ostatniej minucie meczu drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Szymon Mazur.

Korona Rzeszów – Głogovia Głogów Małopolski. 1:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Płonka 3, 0:2 Czop 26-karny, 1:2 Zieliński 30

Korona: Halamaka – Kowalski (67 Bober), S. Mazur żżcz[92], M. Mazur, Kula, Mroszczyk ż, Faubourg, Pałac, Suknarowski (55 Dudek), Rusinek, Zieliński. Trener Wiesław Gołda.

Głogovia: Lipka - Osuch, Łeń, Kmiotek, Pilecki, Domoń, Czop (91 Lenar), Mytych (32 Mostovyi, 77 Walat), Staszczak, Płonka (88 Maćkowiak), Woźniak. Trener Kamil Kawa.

Sędziował: Krzysztof Pachołek (Jarosław). Widzów: 100.