4 liga podkarpacka, grupa mistrzowska. Izolator Boguchwała wygrał na wyjeździe z Piastem Tuczempy [RELACJA, ZDJĘCIA]

Artur Bżdżoła
Mecze Piasta z Izolatorem w ostatnich sezonach dostarczały sporo emocji i nie inaczej było w piątkowe popołudnie. Górą z pojedynku wyszli goście, którzy podkręcili tempo w drugiej odsłonie, strzelili trzy gole w ostatnim kwadransie, dzięki czemu sięgnęli po komplet punktów.

Na początku meczu po długim podaniu w dogodnej sytuacji znalazł się Krystian Wilk, przymierzył i piłkę odbił bramkarz Piasta, dobijał Michał Worosz i tym razem również górą był Michał Szularz. Następnie przez długi okres gry nie działo się zbyt wiele ciekawego pod bramkami obu zespołów. Częściej przy piłce byli goście, lecz nijak nie przekładało się to na stwarzane okazje.

W 35. minucie pod pole karne zapędził się Tomasz Pasaj, został sfaulowany przez jednego z obrońców i arbiter wskazał na rzut karny, który pewnym strzałem na gola zamienił Karol Wota. Pod koniec pierwszej odsłony zza pola karnego przymierzył Przemysław Nalepka i futbolówka nieznacznie minęła słupek bramki Piasta.

Druga połowa rozpoczęła się od sytuacji gospodarzy. Z rzutu wolnego przymierzył Jakub Kloc, trafiając w poprzeczkę. Trener gości dokonywał dobrych zmian, które napędzały kolejne sytuacje. Takiego komfortu nie miał trener Strawa i z upływem czasu „Izolacja” radziła sobie coraz śmielej. W końcu goście dopięli swego. Po wrzutce z bocznej strefy boiska najwyżej wyskoczył Marcin Dudek, pakując piłkę do bramki.

W 83. minucie Dudek został sfaulowany w polu karnym i sędzia odgwizdał drugi rzut karny w meczu. Pewnym egzekutorem był Aleksander Gajdek i goście cieszyli się z prowadzenia. W samej końcówce Piast nadział się na kontrę, gdzie dwóch graczy Izolatora pędziło przeciw jedynie Damianowi Demskiemu. Michał Daniel mając sporo czasu przymierzył na dalszy słupek i ulokował piłkę w siatce. W samej końcówce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na krótki słupek Wota wpakował sprytnie futbolówkę po raz drugi do bramki. Na doprowadzenie do wyrównania brakło „piastunkom” czasu.

– Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Dostaliśmy gola, ustawiliśmy się z kiepskiej sytuacji, ale drużyna zareagowała dobrze. Asem w rękawie był Marcin Dudek – cieszył się po meczu szkoleniowiec gości Bartosz Zołotar.

Piast Tuczempy - Izolator Boguchwała 2:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Wota 35-karny, 1:1 Dudek 77, 1:2 Gajdek 84-karny, 1:3 Daniel 89, 2:3 Wota 90+2.

Piast: Szularz – Hawryłko, Demski ż, Sas, Pelc ż (88 Broda) – Pasaj, Wota, Kloc ż, Benc ż (51 Buczkowski), Czub (88 Strawa) – Tyrawski ż. Trener Marek Strawa.

Izolator: Drzymała – Gajdek, Bogacz, Cach – Worosz (57 Dudek), Buda (65 Penar), Ciemierkiewicz ż (73 Dobrzański), Wilk, Daniel (90 Edosomwan) – Nalepka, Kowal. Trener Bartosz Zołotar ż.