4 liga podkarpacka | grupa spadkowa. Orzeł Przeworsk zapolował w Sanoku i rozbił Ekoball Stal [RELACJA, ZDJĘCIA]

Bartosz Błażewicz, Tomasz Sowa
Po imponującej serii pięciu kolejnych zwycięstw Ekoball Stal Sanok wyraźnie zgubił rytm, przegrywając drugi mecz z rzędu, znów przed własną publicznością. Orzeł Przeworsk wypunktował gospodarzy niczym rasowy bokser.

Goście otworzyli wynik po kwadransie gry, gdy mocnym strzałem z prawej strony pola karnego pod poprzeczkę przymierzył Stanisław Kruk. Chwilę później mógł wyrównać Kamil Adamiak, a potem z dystansu nieznacznie chybił Łukasz Tabisz. Zmarnowane okazje dość szybko się zemściły - po kontrze i podaniu wzdłuż bramki Piotr Boratyn wykorzystał szansę, trafiając w długi róg.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy piłkarze Orła rozstrzygnęli losy meczu. Na 3:0 efektownym centrostrzałem podwyższył Marcin Dec; futbolówka wpadła do siatki, odbijając się od słupka tuż przy spojeniu z poprzeczką. Siedem minut później po wolnym pośrednim z kilku metrów uderzeniem w dolny róg na 4:0 podwyższył Dawid Czyrny.

Dopiero wtedy stalowcy przypomnieli sobie, że też potrafią grać w piłkę. Osiągnęli wyraźną przewagę, stwarzając kilka świetnych okazji do zdobycia przynajmniej honorowego gola. Najlepszych nie wykorzystali: Karol Adamiak, Sebastian Sobolak i Krystian Kalemba.

Ekoball Stal Sanok - Orzeł Przeworsk 0:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Kruk 16, 0:-2 Boratyn 30, 0:3 Dec 49, 0:4 Czyrny 57-wolny pośredni.

Ekoball Stal: Krzanowski (46 Jagniszczak) – Kaczmarski (60 Jakubowski), Karol Adamiak, Lorenc, Ząbkiewicz (46 Gąsior) – Kalemba, Tabisz, Baran, K. Słysz (46 Niemczyk), S. Słysz – Kamil Adamiak (46 Sobolak).

Orzeł: Kurosz – Szewczyk, Broda, Salwach, Najsarek – Dec (90 Majba), Flis, Boratyn, Obłoza, Kruk ż – Czyrny (89 Bogacz).

Sędziował Tomasiewicz (Dębica). Widzów 200.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani