4 liga podkarpacka. Igloopol Dębica wygrywa derbowe starcie z Legionem Pilzno

Paweł Miś
Paweł Miś
Igloopol Dębica wygrał w derbach powiatu dębickiego z Legionem Pilzno.
Igloopol Dębica wygrał w derbach powiatu dębickiego z Legionem Pilzno. Sławomir Oskarbski
Legion Pilzno w meczu 13. kolejki 4 ligi podkarpackiej przegrał na własnym stadionie z Igloopolem Dębica 0:2 (0:0).

Pierwsza odsłona derbowego starcia zakończyła się bezbramkowym remisem. Na premierowego gola widzowie musieli poczekać do 58. minuty. Na listę strzelców wpisał się Wojciech Kos wyprowadzając zespół z Dębicy na prowadzenie. W 64. minucie rezultat podwyższył Aleksander Okoń.

Gracze z Pilzna starali się odwrócić niekorzystny wynik, ale nie byli w stanie pokonać Maciąga stojącego w bramce "Morsów". Od 76. minuty Igloopol musiał grać w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę zobaczył Mateusz Peda.

Pomimo gry w przewadze Legion nie potrafił zdobyć choćby kontaktowego trafienia. Podopieczni trenera Cabaja utrzymali zwycięski rezultat do końcowego gwizdka arbitra i zapisali na swoje konto cenne trzy punkty. Legion poniósł pierwszą domową porażkę w bieżącym sezonie.

W następnej serii gier drużyna z Pilzna na wyjeździe zagra z Izolatorem Boguchwała, natomiast Igloopol w kolejnym wyjazdowym starciu zmierzy się z Polonią Przemyśl.

Legion Pilzno - Igloopol Dębica 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Wojciech Kos 58, 0:2 Aleksander Okoń 64.

Legion: K. Maniecki - P. Syguła, D. Pęcak, K. Nytko (66 P. Dziedzic), A. Czyż, T. Barycza, O. Mazur, B. Sztuka ż (46 L. Manzo), P. Misztal ż (54 M. Buras), M. Tubek ż, M. Chmura (55 J. Szewczyk). Trener: Łukasz Bartkowski.

Igloopol: A. Maciąg - P. Cyganowski (90 F. Jasiak), M. Oliveira, P. Dzióbak, W. Kos ż (60 W. Jaszcz ż), F. Leśniak, A. Okoń ż (75 D. Adamski), D. Pawłowski, M. Peda żż cz [76], M. Stefanik ż, K. Wojtyło (50 P. Buda). Trener: Łukasz Cabaj.

Sędziowali: Rafał Szydełko, Piotr Januszczak, Łukasz Szpytma (Rzeszów)