4 liga podkarpacka. Izolator Boguchwała pokonał Polonię Przemyśl i w dobrych nastrojach pojedzie na hit rundy

Miłosz Bieniaszewski
Izolator Boguchwała pokonała Polonię Przemyśl, a ostatnią bramkę zdobył Dawid Pałys-Rydzik (przy piłce) Miłosz Bieniaszewski
Izolator Boguchwała ograł Polonię Przemyśl, ale w I połowie to przemyślanie sprawiali lepsze wrażenie.

Mecz idealnie zaczął się dla Izolatora Boguchwała, bo już pierwsza akcja gospodarzy zakończyła się bramką Patryka Zielińskiego. Inna rzecz, że nie popisał się w tej sytuacji Piotr Cisek, gdyż piłka wpadła do bramki między jego nogami.

Taki obrót wydarzeń nie podłamał jednak gości, którzy przez całą pierwszą połowę prezentowali się lepiej. Mieli również sytuacje, aby przynajmniej wyrównać, ale świetnie spisywał się Dawid Kaszuba.

Przyjezdni dopięli swego po zmianie stron, a paradoks jest taki, że drugą odsłonę zdecydowanie lepiej zaczęli miejscowi, a dwóch świetnych szans nie wykorzystał Patryk Zieliński. Zamiast wyższego prowadzenie zrobiło się więc 1:1.

Gospodarze dosyć szybko znów jednak byli na plusie, bo strzał Patryka Roga dobijał Patryk Wiącek. Po tej bramce z przyjezdnych jakby zeszło powietrze i Izolator kontrolował już wydarzenia na boisku. W końcówce zadał dwa ciosy, a szczególnej urody była bramka Dawida Pałysa-Rydzika, który Ciska pokonał strzałem z ok. 25 metrów.

- Wiedzieliśmy, że Polonia zazwyczaj ma dobre pierwsze połowy i to się potwierdziło - powiedział nam Tomasz Głąb, trener Izolatora Boguchwała.

- Przetrzymaliśmy jednak ten czas i po przerwie to my prezentowaliśmy się lepiej. W drugiej połowie zagraliśmy agresywniej i podeszliśmy wyżej, co dało efekt. Chcieliśmy przed meczem z Wisłoką Dębica zrobić co w naszej mocy, aby sobotnie spotkanie było meczem o "coś" - dodał trener "Izolacji".

Izolator Boguchwała – Polonia Przemyśl 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Zieliński 1, 1:1 Andreasik 59, 2:1 Wiącek 67, 3:1 Zieliński 90, 4:1 Pałys-Rydzik 90+3.

Izolator: Kaszuba 7 – Gajdek 5 (70 J. Wilk żżcz [90]), Bogacz 6, Wiącek 7, K. Wilk 7 – Pikiel 5 (70 Brogowski), Dobrzański 6, Pałys-Rydzik ż 7, Zieliński 7, Worosz 6 – Róg ż 6 (80 Sitek). Trener Tomasz Głąb.

Polonia: Cisek 4 – Solarz 5, Kuźniar 5, Terentiew 5, Andreasik ż 6 – Pelc 6, Kazek 6, Głuszko 5 (66 Sedlaczek ż), Błahuciak 5, Wanat ż 7 – Piątek 6. Trener Piotr Cisek.